Listopad 2010


PŘEKLAD PÍSNĚ - MUCH TOO SOON

30. listopadu 2010 v 14:11 MJ - texty písní
MUCH TOO SOON / PŘÍLIŠ BRZY

Mluvené slovo na začátku:
První pravidlo tohoto světa, bejby - nevěnuj pozornost ničemu, co vidíš ve zprávách. :lol:

Ona tam jen tak sedí u stolu,
a přemýšlí teď, že věci už nebudou takové jaké jsou,
a chtěla bys jít se mnou?
A ona mi odpověděla, že ne,
Jenže já myslím, že jsem dostal lekci příliš brzy.
Nikdy jsem nepomyslel, že by mě opustila navěky,
Ale kdo ví, co přinese budoucnost
a chtěla bys jít se mnou?
A ona mi odpověděla, že ne,
Jenže já myslím, že jsem dostal lekci příliš brzy.
Zahnat toto nekonečné trápení, (smutek, žal, zármutek...)
Odebrat tento pocit osamělosti z mé duše,
Kdybych jen věděl, co zítra přinést,
aby tady ona seděla vedle mne a mé srdce by šlo s tebou,
Doufám, že teď udělám změnu k lepšímu,
Nikdy nedopustím, aby moje duše byla ovládána,
A doufám, že mé motlitby přinesou,
Ten den, kdy se ke mně zase vrátíš,
Jenže já myslím, že jsem dostal lekci příliš brzy.
Ano, myslím, že jsem dostal lekci příliš brzy.


THRILLER FOTA

30. listopadu 2010 v 12:47 MJ - fotky

MICHAEL & ELVIS

30. listopadu 2010 v 12:45 MJ - fotkyTANEČNÍK LADY GAGA: MOHL JSEM BÝT NA PODIU S MICHAELEM JACKSONEM

30. listopadu 2010 v 12:24 MJ - článkyMichael Silas, Ian McKenzie a Asiel Hardison stylově - v Dance Academy Prague

Jonáš Mlejnek/Blue Gekko
Michael Silas, Ian McKenzie a Asiel Hardison stylově - v Dance Academy PragueZatímco pro Lady Gaga byla Česká republika jen další zastávkou jejího Monster Ball tour a svůj pobyt v metropoli omezila na minimum, zpěvaččini tanečníci dorazili o den dřív s jasným plánem: "Bavit se a užít si Prahu." Pánskou jízdu odstartovali Michael Silas, Ian McKenzie a Asiel Hardison stylově - v Dance Academy Prague, kde na ně čekal nejen zakladatel studia a kolega z branže Yemi A.D., ale také vyprodaný taneční sál. Přestože se původně plánovaný dvouhodinový workshop protáhl do večerních hodin a trojice tanečníků musela oželet prohlídku hlavního města, nelitovala. Na rozdíl od jejich kontroverzní "zaměstnavatelky", která se o den později marně snažila návštěvníky koncertu vyprovokovat vulgarismy, se jim totiž dostalo bouřlivého přijetí. "Češi jsou úžasně otevření a přátelští," shodli se. Co se o České republice povídá za velkou louží, jací jsou Češi tanečníci a jak dlouho trvá dostat se na světová pódia, se dočtete v následujícím rozhovoru. "Ještě než začneme rozhovor, musíme vás upozornit, že jsme všichni podepsali kontrakt, ve kterém jsme se zavázali mlčenlivostí. Tudíž nesmíme odpovídat na žádné otázky, které se týkají samotné Lady Gaga, jejího soukromí, nebo právě probíhajícího turné," předeslal Michael Silas. Ale i bez pikantérií ze soukromí Lady Gaga stojí tohle povídání zato..

Jak dlouho se věnujete tanci?

Asiel: "Tančím od svých dvanácti let, takže to teď bude už sedmnáct let. Začínal jsem s africkými tanci ještě jako malý kluk. V pubertě jsem se věnoval i baletu, jazzu, stepu aj. Později na univerzitě jsem začal už s více komerčními věcmi jako je hip hop a také s některými popovějšími tanečními styly. Před pěti lety jsem se přestěhoval do L. A. a od té doby se věnuji tanci již profesionálně."
Michael: "Na sobě pracuji (trénuji) už deset let a profesionálně tancuji osm. Trénoval jsem v Houstonu, v New Yorku, v Los Angeles. Hlavně ve studiích jako je MILLENIUM (Millenium Dance Complex, Los Angeles - pozn. red.), EDGE (Edge Performing Arts Center, Los Angeles - pozn. red.), HOUSTON BALLET a mnoha dalších."
Ian: "Já tancuji asi čtyři a půl roku a to hlavně v New Yorku v BDC (Broadway Dance Center, New York) a také v Bostonu."

Tanečníci Lady Gaga, která v Praze nedávno vystoupila: Michael Silas, Ian McKenzie a Asiel Hardison navštívili Dance Academy Prague, kde na ně čekal nejen zakladatel studia a kolega z branže Yemi A.D., ale také vyprodaný taneční sál.
Klikněte pro zvětšení!

Je turné s hvězdou formátu Lady Gaga vaše první opravdu velké vystoupení, nebo jste již podobně velké show v minulosti absolvovali?

Asiel: "Moje první velké turné bylo v rámci vystoupení jedné známé tanečnice flamenca. Proto jsem i děckám v sále říkal, že je velmi důležité se učit více tanečních stylů. Díky tomu, že jsem se jako teenager věnoval také stepu, tak jsem se velmi rychle dokázal přizpůsobit rytmům flamenca a mohl jsem se účastnit této show. Takže turné s Lady Gaga není pro mě první velkou taneční zkušeností, ale rozhodně jednou z velkých."

Michael: "Tohle je už mé v pořadí asi třetí velké světové turné. První turné jsem absolvoval v rámci turné Kelly Rowland (ex Destiny's Child - pozn. red), druhé s Hillary Duff a nyní s Lady Gaga."
Ian: "Ano. Je to mé první světové turné. První opravdu velká taneční příležitost. Strašně moc si ti užívám. Tancuji a jsem šťastný."

Možnost být na turné s Lady Gaga je jistě velký zážitek. Máte nějaký doposud neuskutečněný sen? Existuje nějaký jiný umělec, v rámci jehož show byste rádi vystupovali?

Ian: "Ne. Myslím, že ne. Momentálně mě nikdo nenapadá."
Michael: "Musím říct, že mým velkým snem ještě před touto báječnou show, bylo tancovat s Michaelem Jacksonem. To se mi už bohužel nesplní. Ale už jen ten fakt, že jsem na konkurzu pro "This Is It Tour" postoupil do užšího výběrového kola, mě naplňuje téměř tak, jako kdybych v show nakonec opravdu vystupoval. To, že jsem měl možnost ho osobně poznat a být s ním na zkoušce ve v podstatě velmi privátním prostředí, bylo prostě fascinující. Stále prožívám svůj sen."
Asiel: "Také prožívám svůj sen. Posledních sedm let jsem účinkoval v mnoha televizních show, ve filmech, v reklamách atd., ale další věc, které bych chtěl dosáhnout, je možnost vytvářet vlastní choreografie a režírovat. A možná si občas zkusit i nějaké to hraní."
Michael: "Pokud můžu ještě něco dodat, tak co jsme zažili tady v Dance Academy Prague - myslím tím učit a inspirovat mladé lidi, je nyní také mým novým snem. V budoucnu bych rozhodně chtěl cestovat kolem světa a především inspirovat všechny svým životním příběhem a zkušenostmi."

Tanečníci Lady Gaga, která v Praze nedávno vystoupila: Michael Silas, Ian McKenzie a Asiel Hardison navštívili Dance Academy Prague, kde na ně čekal nejen zakladatel studia a kolega z branže Yemi A.D., ale také vyprodaný taneční sál.
Klikněte pro zvětšení!

Byl tedy taneční workshop v Dance Academy Prague vaše první možnost předávat své taneční zkušenosti?

Michael: "Ne. V této sestavě, jak jsme tady, je to tuším asi pátý workshop. Já, Asiel i Ian jsme v minulosti několik workshopů různě po světě absolvovali. Takže tohle nebyl náš první workshop a doufáme, že ani poslední."
Asiel: "Snad ne."

Během workshopu jste měli možnost poznat, jací jsou Češi tanečníci. Jak byste je zhodnotili?

Asiel: "Jsou úžasní, strašně se mi líbilo, jak jsou vaši tanečníci otevření novým stylům. Překvapilo mě, jak velkou mají touhu učit se něco zcela nového a jiného. Velmi si vážím toho, jakou energii do toho vložili, a zároveň kolik energie tím dali nám. Úchvatné. Nikdy nezapomenu, jak báječné to v Praze bylo."
Michael: "Pro mě bylo fascinující zážitkem už jen vstup do této budovy a prohlídka tanečního studia. Je to tu opravdu nádherně zařízené. Velmi zajímavé také bylo sledovat Filipovu (tanečník Filip Lacina - pozn. red.) lekci, kterou vedl před námi. To, co se tanečníci učili s ním a co jsme je pak učili my, bylo naprosto rozdílné. A vidět, jak bez problémů dokázali vše pojmout, bylo opravdu ohromné a pro nás jako pro lektory velmi povzbuzující. Víte, pokaždé když děláte nový workshop, nikdy nemáte ponětí o tom, jací lidi se ho zúčastní. Nevíte ani, jak moc dobří a zkušení jsou a jak tedy budou lekce vypadat. Ale pro nás není důležitá taneční pokročilost účastníků. Děláme tyhle workshopy, abychom lidi inspirovali a motivovali."

Ian: "Workshop byl pro mě skvělým zážitkem. Ty děcka přišly plný nadšení a energie. S ohněm v srdci. Před mou lekcí měly dvě předchozí velmi náročné lekce a vůbec na nich nebyla znát únava. Prostě to nevzdávaly. Chtěly stále víc. Jejich oči vše úplně hladově hltaly. To byl pro mě zcela nový pohled na učení. Opravdový zážitek. Byla to ohromná zábava."

Tanečníci Lady Gaga, která v Praze nedávno vystoupila: Michael Silas, Ian McKenzie a Asiel Hardison navštívili Dance Academy Prague, kde na ně čekal nejen zakladatel studia a kolega z branže Yemi A.D., ale také vyprodaný taneční sál.
Klikněte pro zvětšení!

Poslední otázka je mimo taneční tematiku - co plánujete v Praze podniknout?

Michael: "Můj plán je co možná nejvíce poznat Prahu. Slyšel jsem o ní tolik úžasných věcí. Ještě předtím, než jsme sem přijeli, mi hodně lidí říkalo, že je to jedno z nejkrásnějších míst v celé Evropě. Je velká škoda, že jsem zatím neměl příležitost zažít atmosféru tohoto báječného města, ale měl jsem možnost zažít atmosféru a kulturu jeho lidí a to je samo o sobě ohromující zážitek a v podstatě jdou spolu ruku v ruce."
Asiel: "Naprosto souhlasím. To, že jsme mohli strávit čas s těmito lidmi, nám ukázalo, jak úžasně otevření a přátelští tu lidé jsou. A Yemi je teď náš nový pražský přítel. Plánuji si to tu užít. Projít se po městě. Poznat to tu. Je pokaždé velmi vzrušující přijet do nového města a poznávat ho."
Ian: "Mým plánem je prostě užít si tu vše, co bude jen možné. Bavit se a užít si Prahu. To je vše. To je můj plán."CIARA SE STALE NEVIROVNALA SE SMRTÍ MICHAEL JACKSONA

28. listopadu 2010 v 14:52 MJ - články
Zpěvačka Ciara řekla v rozhovoru pro OMGNews, že Michael byl jejím idolem už od dětství. Přestože měla možnost promluvit s Michaelem po telefonu, lituje toho, že se s ním nikdy nesetkala osobně. "Stále nemůžu uvěřit tomu, že tady není. Jsem tak strašně smutná a zdrcená, že zemřel."
                                               

MJ ' THE EXPERIENCE' JE NOVÝ A POSLEDNÍ THRILLER

28. listopadu 2010 v 14:47 MJ - články
Nová hra, která je kompletně věnovaná Michaelovi a je k dispozici na Wii, Playstation, PSP, DS již vyšla. Její výrobce Ubisoft také vydal k této přiležitosti nový a zřejmě poslední trailer na tuto hru, kde se učíte tančit jako Král Popu.


QUINCY JONES O ALBU ' MICHAEL'

28. listopadu 2010 v 14:42 MJ - články
Producent Quincy Jones pro US Magazín o albu MICHAEL řekl : '' ještě jsem neměl příležitost si ho poslechnout. Někdo mě volal a ptal se mě, jestli je to Michaelův hlas řekl, jsem že to bzní jako Michaelův hlas. Ale je to doplněno tolikati hlasi, že jsem nebyl schopný se dostat dost hluboko, vlastně jsem neměl tu možnost se k tomu dostat tak blízko, aby ho mohl identifikovat. V žádné případě by to neměli vydat. Mělo to být uložené. Zdá se mi že se všichni snaží vydat něco s Michaelem. Nechápu to. Je to jen o penězích. On by to tak vydat nechtěl. Určitě se snaží jen co nejvíce vydělat, nevím, proč by to jinak dělali.

                                     

EDDIE CASCIO U OPRAH WINFREY

28. listopadu 2010 v 14:22 MJ - články
6. Prosince 2010 bude hostem moderátorky Oprah Winfrey kromě Teddyho Rileyho i Eddie Cascio s jeho rodinou. Casciové budou mluvit o dlouhoročním vztahu k Michaelu Jacksonovi a o hudbě, kterou Michael vytvořil v jejich domě v New Jersey v roce 2007. Tři písně, které se objeví na albu 'MICHAEL', doprovázejí dohady o jejich pravosti- a právě ty dohady rodina Casciových u Oprah objasní spolu s Teddy Rileyem. Podle neoficiálních zpráv má Cascio ještě 9 doted' nezveřejněných nahrávek.

                                                    

HVĚZDA NBA O MICHAELOVÉM VLIVU

28. listopadu 2010 v 14:06 MJ - články
Hráč Los Angeles Lakers, Kobe Bryant v rozhovoru pro Yahoo Sports označil Michaela Jacksona za svého učitele. Michael mu zatelefonoval v dobu, kdy měl Kube problémy a jako 18 letý baskedbalový objev bojoval s kritikou, která se mu tenkrát dostávala, protože byl jiný.
''On si toho všiml. Zní to možná divně, ale je to pravda opravdu mě Michael Jackson mnohému naučil.'' Mluvili spolu i dlouhé hodiny, často při návštěvě na ranči Neverland, kde ho Michael učil, jako zvládat břemeno, které sebou talent přináší, jak získat nadhled a být stale šikovnější, ostřejší a stale chtít víc.''Mluvili jsme o tom, jak se připravuje na tvorbu hudby, na koncerty. Vysvětloval mě, jak to dělal, jak nahrál Thriller a Bad všechny detaily.Potřeboval jsem to potřeboval jsem vědět, že se musím soustřadit na svoji práci a nikdy nepolevit. Protože to co děla Michael bylo psychotické. Dostal mě na takovou úroven, na které jsem byl schopný vyhrát tři tituly se Shaqum, díky mojí přípravě a mému studiu. Od ttud to mam. To je ted' moje mentalita. Není od žádného sportovce. Nepochází od Michaela Jordana nebo nekoho jiného. Pochází od Michaela Jacksona.'' Kobe Bryant vystoupil i v době Michaelového memoriál 7. Července 2009.

                                           

SHANICE WILSON O MICHAELOVĚ PÍSNI BEHIND THE MASK

28. listopadu 2010 v 13:26 MJ - články
Po Akonovi Lennymu Kravitzovi a rapperovy 50Cent je Shanice Wilson další osobou, kterou uslišíme na albu od Michaela Jacksona 'MICHAEL'. Shanice se podílela i na vedlejších lokálech písní Keep The Faith z Michaelového alba 'DANGEROUS' a ke spoluprá ci ji tentokrát přizval John McClain, který ji objevil jako jedenácti letou zpěvačku. Shanice už tenkrát snívala, že se potká z Michaelem Jacksonem a byla to vlastně jedna z podmínek ve smlouvě, kterou uzavřela s A&R Records. Sen se jí splnil když jí bylo 14 let: ,, Zavolali mě a řekli mi, že se se mnou chce někdo sejít. Přijela pro mě limuzína a odvezla mě na plac,kde Michael Jackson natáčel Moonwalker. Bylo to neuvěřitelné seděli jsme v přívěsu a víc jak hodinu jsme se bavili o Babblesovi a o našem společném učitelovi zpěvu (Seth Riggs). Michael se držel při zemi. Louho se pohybuji v tomto biznisu a potkala jsem se z mnoho lidmi, ale můžu Vám říct, Michael Jackson byl největší hvězdou, kterou jsem se potkala, ale byl ze všech nejskromější.'' Práce na písni 'Behind The Mask'byla emocialně naročná. ,,Jen co pustili hudbu a slyšela jsem Michaelův hlas začala jsem plakat.'' 

                                  ESTATE SI ZAREGISTROVALO 21 DOSUD NEVYDANÝCH PÍSNÍ

27. listopadu 2010 v 15:14 MJ - články
V listopadu 2010 si pozůstalost Michaela Jacksona zaregistrovala nejméně 21 písní, a ani jedna z nich nebude na albu "Michael". Názvy písní jsou: Adore You, Baby's On Fire, Boy No, Brad Loop 3.3.7 MJ, Changes, Days In Gloucestershire, Don't Be Messin', Fanfare, Hollywood, I Am A Loser, I Was The Loser, Innocent Man, Jungle, Just Remember, Light The Way, Michael's Affirmation, Neverland Landing (ne verze z youtube), Pray For Peace, Rocker, Thank Heaven, World Of Candy.
                 

LOUTKOVÉ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ O MICHAELU JACKSONOVI ROZBOUŘILO JEHO FANOUŠKY

27. listopadu 2010 v 15:04 MJ - články


Rakousko - Loutkové představení s názvem Přerod v Petra Pana - epilog k Michaelu Jacksonovi, které 16. prosince uvede vídeňské divadlo Schubert Theater, rozhořčilo ještě před premiérou fanoušky "krále popu". Vadí jim truchlivý příběh i loutková podoba jejich idolu, která odráží Jacksonův nepříliš přitažlivý vzhled na sklonku jeho kariéry. Napsala to agentura APA.


Michael Jackson
Michael Jackson

Představení pojednává o muži, který si občas myslí, že je létající pohádkový hrdina Petr Pan, jindy že je Michael Jackson. Příběh hrdiny, který nakonec skončí v psychiatrické léčebně, se prolíná s historií Jacksonova ranče Neverland.

O skutečném životě

I když podle ředitele divadla Simona Meusburgera hra nevypráví o Jacksonově skutečném životě, mezi jeho fanoušky vyvolala vášnivé reakce. Na diskuzním fóru ji označili za šokující, skličující a zvrhlou.
Hra má mít premiéru dva dny poté, co se 14. prosince na pultech objeví Jacksonovo posmrtné album s názvem Michael. To pro změnu příliš velkou úctou nezahrnul funkový zpěvák Prince, který před vydáním desky požádal, aby z jejího obalu byl odstraněn symbol, jenž interpret určitou dobu používal jako svůj umělecký pseudonym. Ten se na kresleném přebalu alba nacházel v miniaturní podobě za Jacksonovými zády.


TOMMY EMMANUEL: ,, TO CO VYTVOŘIL MICHAEL JACKSON DOSTALO KAŽDÉHO''

26. listopadu 2010 v 13:42 MJ - články
QW

Kytarista Tommy Emmanuel mluvil v Bratislavě o Michaelově skladbě Much Too Soon : ,, V této nádherné písni jsem měl na starosti klasickou kytaru. Je to jednoduchá, ale krásná písnička bude posledním kouskem na albu. Nahrával jsem ji v Londýně, i když nahrávka vznikla v Los Angeles. Celá komunikace se odehrávala přes telefon, ''uvedl Tommy v rozhovoru pro agentůru SITA umělec oceněný titulem  Certifier Guitar Player, který kromě něho mají už jen tři lidi na světě. S Michaelem Jacksonem se nikdy osobně nepotkal, ale jednou se přece jen potkali. ,, Bylo to někdy v 90. letech minulého století na předávání cen Grammy. ' Jediné, co mi tenkrát řekl bylo': Jen povídej dál. Miluju tvůj akcent, řekl ze smíchem Emmanuel. Kytarový virtuoz si Michaela Jacksona jako hudebníka velmi váží a tvrdí, že nikdo toho tolik v hudbě nedokázal jako právě Michael. Michael změnil pohled na hudbu a na hudební projekty. Pamatuji si, když vyšla skladba Black Or White, že mi můj  manažer zavolal a zeptal se mě. jestli jsem ji slyšel. Řekl jsem mu : 'Ano, slyšel.'Řekl mi : ' Ted' to, už vážně přehnal '. když posloucháte jeho hudbu, dívate se na jeho videoklipy, uvědomíte si, že to skutečně nikdo jiný nedokázal. Někteří lidé na něj dokonce i nadávají a to je ostuda. Vždyt' ho neznají tak jak ho můžou soudit. Když zveřejnili, že i já se budu podílet na jeho nových skladbách, tak mi někteří lidé napsali, jak jsem se mohl podílet na spolupráci s Michaelem Jacksonem. Bylo to strašné. Soudit ho může jenom Bůh. Já k němu můžu říct jen : Nikdo nepřispěl do hudby tolik jako Michael Jackson. To co vytvořil, se dotklo každého. 


MICHAEL- TAPETY

24. listopadu 2010 v 14:09 MJ- tapety
MJ
MJ
MJ
MJ