Červen 2011
V NOVÉM VIDEOKLIPU ČOKOVOKO HRAJE OBAMA MADONA I MICHAEL JACKSON

30. června 2011 v 13:41 | idnes.cz |  MJ - články

Barack Obama, Michael Jackson, Egon Bondy, Milada Horáková nebo Madonna. Tyto a několik dalších hrdinů spojuje nové animované video brněnského rapového dua Čokovoko ke skladbě Štěstí. Kapela jím zve na další část svého turné.


galerieZ videoklipu Čokovoko: Štěstí Z videoklipu Čokovoko: Štěstí Z videoklipu Čokovoko: Štěstí Čokovoko: Štěstí Čokovoko Čokovoko: Monogamie Čokovoko - Jeden z nejzábavnějších domácích projektů, pracujících na bázi hip Na party Hany a Hany vystoupilo duo Čokovoko Boskovice 2009 - Čokovoko
Čokovoko - Jeden z nejzábavnějších domácích projektů, pracujících na bázi hip
Videoklipem, který režíroval Jan Fuksa, Čokovoko vytvořilo pomyslný předěl mezi jarním turné s názvem Co Češka, to muzikant, a aktuální šňůrou Dva akordy a žádná pravda. "Klip k této písničce jsme nechtěli, teda já ne, protože ji nemám ráda, ale bratr říkal, že ho udělá, tak ho udělal," říká polovina dua Zuzana Fuksová.
Její kolegyně Adéla Elbel oponuje. "Já mám píseň Štěstí ráda, stejně jako spoustu jiných věcí, protože jsem se narodila jako optimistka." V animovaném klipu se objevuje řada tváří slavných světových nebo aspoň českých osobností.
Z videoklipu Čokovoko: Štěstí
"Jsou tam hlavy lidí, kteří jsou propojeni se ctí a ne-štěstím," říká Zuzana a dává pár příkladů. "Janáček Leoš kvůli tomu, jak mu umřely děti, Cindy Crawfordová kvůli jejímu cvičení na terasách mrakodrapů a rozpadlému vztahu s Richardem Gerem a Michael Jackson kvůli tomu, jak hodně nakupoval lampy a opice, ale stejně mu to nepomohlo."
Adéla má k osobám "hrajícím" v klipu osobnější vztah. "Animace v písni si každý může vyložit po svém. Například já mám se Cindy Crawfordovou velmi úzký vztah, kdy jsme spolu v pubertě cvičily čtyřikrát týdně. Madonnu poslouchaly holky z volejbalu, takže pak i já. A předmaturitní čtení Kafky zpestřilo povinnou četbu."

Čokovoko o sobě vlastními slovy

Hrály jsme už mimo jiné na učilišti, v autobusu, v notářství, na svatbě biologů, na dědových narozkách, v Dobrém ránu s ČT, u Dejdara, na party pro delikventy. Nejsme vhodné na dětskou party a neděláme ani charitu. Na Facebooku máme 8 831 fanoušků, 64 haterů a 161 haterů našich haterů. Tito o nás řekli, že jsme "vyvážená chuť říci něco až intimně samy za sebe a nechat se při tom svádět k fikčním odbočkám směrovkami jazyka a rýmů" a "rozhodne neumite rapovat, zadny flow, boze". Nové CD se jmenuje Hudba, protože pod mluveným slovem máme hudbu. A toto spojení je snad pěkné.
Z videoklipu Čokovoko: Štěstí
Na konci klipu prý původně mělo celé rojení osobností vybuchnout. "Ale to by vyznělo nihilisticky, což je už překonaný trend, tak tam místo toho naběhnou koně - to je metaforická důvěra v harmonii přírody," říká Zuzana. Adéla dodává: "To, co je pro některé ironie, může být pro jiné opravdové štěstí. Klidně si místo koní dosaďte dítě nebo řízek."
Štěstí není poslední klip, který Čokovoko ke svému albu plánuje. Další by měl být ke skladbě Dredař. "Tuto skladbu mám moc ráda a klip k ní bychom měli dokončit ještě během prázdnin. Půjde o klip s opravdovými mluvícími hlavami, proto hledáme dobrovolnice - paní nad čtyřicet, nejlépe z Brna, které si text pamatují a byly by ochotny se k tomu propůjčit," vyzývá Zuzana. A Adéla pro jistotu dodává: "Nemějte strach, tělo bude animované.


KATHY HILTON ZASE MLUVÍ O MICHAELOVI

30. června 2011 v 13:28
Matka nechvalně proslulé Paris Hilton Kathy se znovu rozpovídala o Michaelovi Jacksonovi. O Králi Popu mluvi při interview s celebuzz.com, web který zajímala show její dcery, která se nedávno začla vysílat. Na otázku, jaký moment s Michaelem je pro ní nejkrásnější odpověděla takto:
Můj oblíbený moment s Michaelem byl, když jsme spolu šli hledat velikonoční vejce!.Také si pamatuji na ty dny, když jsme spolu byli a trávili jsme čas společně s Elisabeth Taylor, to byla také úžasná žena, hodně jako moje matka. Jako děti jsme s Michaelem často dělali falešné telefonáty a podobné skopičiny. Kyle (nevlastní sestra Kathy) se naučila moonwalk ve čtyřech letech, naučil jí to Michael! Bylo mi ho líto, protože byl celý život nepochopený a bezdůvodně odsuzovaný. Jednou, když jsme byli v hotelu, ve kterém jsem jednu dobu žila, byl tam se mnou Michael a zjistili jsme, že venku stojí fanoušci. Ten večer hrozně pršelo ale oni tam stáli a čekali na něj s fotkami a chtěli podpisy. Michael potřeboval jít na schůzku, která byla velmi důležitá, ale stejně všechny fotky podepsal a poslal fanouškům dokonce deštník! Takový on prostě byl, sladký a úžasný a jeho děti jsou zrovna takové jako byl on. Bude mi moc chybět...

JANET JACKSON : ZASPÍVÁ VIRTUÁNÍ DUET SE SVÝM ZESNULÍM BRATREM

29. června 2011 v 14:42 Janet Jackson
Janet Jackson si zaspívá virtuální duet se svým zesnulím bratrem Michaelem Jacksonem. Do svého čtvrtečního koncertu v londýnském Roayal Albert Hall zařadila i skladbu SCREM kterou natočila v roce 1995 s Králem popu. Je to pro mě něco jako terapie ve vnitř se usmívám. Energie této písně je divoká, ale nutí mě smat se, když sliším jeho hlas uvedla Janet (45).
Janet Jackson v součastné době absolvuje Evropskou čast svého turné Number One: Up Close and Personal, které odstartuje 4. Února 2012 skončí 1. Září 2012 v Los Angeles. Je to už v pořadí 6 koncertní šnura zpěvačky, která má na svém kontě už 10 studiových solových alb. Nejnovější je album Discipline které vydala v Únoru roku 2008.JACKSONOVO PODEPSANÉ SAKO Z THRILLERU BYLO VYDRAŽENO ZA 31,13 MILIONŮ KORUN

29. června 2011 v 13:50

Za 1,8 milionu dolarů, což je asi 31,13 milionu korun bylo na aukci v americkém Beverly Hills vydraženo slavné červenočerné kožené sako, které měl zpěvák Michael Jackson na sobě ve videoklipu k hitu Thriller.
Sako Michaela Jacksona z klipu Thriller
Sako Michaela Jacksona z klipu Thriller | foto: ČTK
Sako na nedělní aukci vydražil Milton Verret, obchodník s komoditami z texaského Austinu. Získal tak jedno ze dvou sak, které Jackson oblékl při natáčení videoklipu k Thrilleru v roce 1983 - konkrétně to, které na sobě měl ve scéně, kdy tančí se skupinou zombií vstanuvších z hrobů. Jde prý o to zachovalejší ze dvou použitých sak a navíc je na rukávu podepsané samotným Jacksonem.
Michael Jackson ve videoklipu k písni Thriller
Michael Jackson ve videoklipu k písni Thriller
Verret po dražbě oznámil, že sako vyrazí na turné, na němž bude získávat peníze pro charitativní organizace podporující dětské nemocnice po celém světě. "Tohle (sako) je jedním z nejvýznamnějších památečních kousků v dějinách rokenrolu," řekl Verret, v jehož sbírce už je mimo jiné další Jacksonovo sako či kytary podepsané členy skupiny U2.
Aukční síň pošle část ze sumy získané prodejem velkému útulku pro kočkovité šelmy Shambala Preserve. Ten se stará o dva tygry, kteří králi popu kdysi patřili.

Kam dál?


NAŠTĚVNOST COLOUR OF OSTRAVA, BUDOU MOCI TANČIT JAKO MICHAEL JACKSON A BUDOU SE MOCI PLAVIT PO OSTRAVICI

29. června 2011 v 13:43 MJ - články
Návštěvníci festivalu Colours of Ostrava, který se koná od 14. do 17. července v zeleném srdci severomoravské metropole, budou moci kromě shlédnutí mnoha kapel i divadel zažít řadu doprovodných programů.
Na zvláštní workshopové scéně budou mít příležitost si na vlastní kůži vyzkoušet a naučit se například flamenco, orientální, africké, hawaiské a slovenské lidové tance, nebo se pohybovat v rytmu hip hopu a electric boogie, který často ve svých klipech využíval Michael Jackson.
V rámci třetího ročníku projektu Barvy Ostravy - industriál, který pořádá Antikvariát a klub Fiducia, čekají na zájemce z řad diváků Colours of Ostrava exkurze do horkého provozu ve vysoké peci v Nové huti spojené s odpichem železa, projížďky historickým autobusem po průmyslových čtvrtích Ostravy s odborným komentářem, šumné procházky centrem města ke Stodolní ulici s výkladem, dětské ateliéry, projekce dokumentů s tématem industriálního dědictví, výstava fotografií Ivana Pinkavy i speciální sleva na knihy v antikvariátu. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme rezervaci míst na telefonu 596 117 312 (po - pá 10 - 18 hodin). Na projížďky s ODPICHEM je rezervace nutná - nízká kapacita z bezpečnostních důvodů.
Se vstupenkou na Colours získají návštěvníci řadu dalších výhod - například slevy na vstupné do ostravské ZOO, do areálu Landek parku s hornickou expozici a možností sfárat do dolu nebo možnost plavit se po řece Ostravici, která se nachází mezi oběma hlavními festivalovými areály. Doprovodný program připravil do svých prostor také pivovar Ostravar - například komentovanou prohlídku zákulisí výroby piva i s jeho ochutnávkou nebo pivovarskou školu, kde se zájemci dozví nejen teoretické informace o pivu, ale vyzkouší si i praktické dovednosti jako čepování a umění degustace.
Barvy Ostravy - industriál - PROGRAM:
14. 7. v 18:00 vernisáž výstavy Martin Klimeš
14. 7. - 17. 7. 10:00 - 18:00 Ivan Pinkava - výstava fotografií
14. 7. - 17. 7. 10:00 - 18:00 Ostravské těžní věže - výstava fotografií
15. 7. ve 12:00 a 15:00 ODPICH ŽELEZA v Nové huti a vyjížďka historickým autobusem z Moravské Ostravy do Nové Huti s komentářem historika architektury Martin Strakoš
16. 7. ve 12:00 a 14:00 Procházka od Nádražní ulice přes Stodolní ulici po frýdlantské mosty s komentářem historika architektury Martin Strakoš
15. 7. - 16. 7. 15:00 - 17:00 Dětský ateliér pro děti a jejich rodiče v dětském stanu Colours.
Ateliér vede výtvarnice Marcela Lysáčková a lektorka Petra Popelářová.
15. 7. - 16. 7. 15:00 - 17:00 Bodypainting s mistrem ČR Martinem Fickem
Nechte své tělo rozzářit barvami na desátém ročníku Colours of Ostrava. Mistr ČR z roku 2011 Martin Ficek vám bude k dispozici od 15:00 do 17:00 před dětským stanem Colours.
16. 7. - 17. 7. 12:00 - 18:00 Filmové projekce - projekce krátkých dokumentů s tématem industriálního dědictví a architektury
14. 7. - 17. 7. 10:00 - 18:00 Speciální slevy na knihy v antikvariátu Fiducia
K potvrzeným zahraničním kapelám Colours of Ostrava patří: Grinderman (UK), Salif Keita (Mali), Public Image Ltd. (UK), Yann Tiersen (FR), The Horrors (UK), Clannad (IRL), Apollo 440 (UK), Swans (US), Semi Precious Weapons (US), The Herbaliser (UK), Blackfield (UK / ISR), Balkan Brass Battle s Fanfare Ciocarlia (Rumunsko) a Boban i Marko Marković Orkestar (Srbsko), Mono (Japonsko) Lisa Hannigan (IRL), Andreya Triana (UK), Joan As Police Woman (US), N.o.h.a. (ES, D, USA, CZ), Dubioza Kolektiv (Bosna a Hercegovina), Bomba Estéreo (Kolumbie), Sam Karpienia (Francie), La Shica (Španělsko), SMOD (Mali), Luísa Maita (Brazílie), Stephan Micus (Německo), David Hykes (US), L'Orchestre International du Vetex (Belgie), Moana and the Tribe (Nový Zéland), Aranis (Belgie), Frank Yamma (AUS) a celá newyorská scéna.
Z domácích kapel jsou na letošních Colours zatím potvrzeni: 5P Luboše Pospíšila, Café Industrial, CCTV Allstars, Čankišou, Divokej Bill, Dva, Fiha, Garage & Tony Ducháček, Houpací koně, Jiří Schmitzer, Jananas, Kacu!, Květy, Le Pneumatiq, Lenka Dusilová a Eternal Seekers, Luno, Madebythefire, Marsyas, Marta Töpferová, Monkey Business, Navigators, Nightwork, Oldřich Janota, Prago Union, Priessnitz, První hoře, Republic of Two, Sato-san To, Stanley`s Dixie Street Band, Sto Zvířat, Tata Bojs, Taliesyn, Tatroska, The Plastic People of the Universe, The Pooh, Tleskač, Traband, Unifiction, Už jsme doma, Vladimír Mišík & ETC..., Vladivojna La Chia a Vltava.
Podobně jako žánrová šíře se za deset let rozrostl nehudební program, který nabídne i letošní jubilejní ročník - od divadelní scény, přes workshopy, filmy, exkurze po Ostravě až po například diskuse a audiovizuální pořady. Samozřejmostí bude opět Dětská scéna s programem, hlídáním i kojícím stanem. Organizátoři také budou pokračovat ve vylepšování zázemí pro návštěvníky - druhá lávka přes řeku Ostravici, tribuny, zvětšení diváckého prostoru a podobně. Důraz bude kladen také na třídění odpadu.
Generálním partnerem festivalu je Česká spořitelna, festival dále probíhá pod záštitou primátora statutárního města Ostrava Petra Kajnara, za významné podpory statutárního města Ostrava a hlavních partnerů festivalu, společností ArcelorMittal Ostrava, OKD a Skupina ČEZ. Generální mediální partneři: Hitrádio Orion, Deník a Prima COOL.
Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro, v e-shopu na www.colours.cz a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. V předprodeji je nyní omezené množství 8.000 ks čtyřdenních vstupenek za 1.590 Kč, po jejich doprodání bude do 13. července cena 1.890 Kč. Prodej na místě proběhne za cenu 1.990 Kč, pokud nebude vyprodáno před zahájením festivalu.
Více informací na www.colours.cz.


MICHAEL JACKSON : NEPŘEKONATELNÝ KRÁL POPU

29. června 2011 v 13:33 MJ - články
Ze všech oblastí je to právě showbyznys, kde může člověk dosáhnout ohromného úspěchu nejrychleji. Mnoho lidí po celém světě sní o kariéře, která jim přinese slávu a bohatství. Jak rychle však hvězda vychází, daleko rychleji zpravidla padá zpět na zem. Jen malá hrstka umělců se dokáže skutečně prosadit, jen pár jmen budou znát lidé po celém světě. Jedním z nich je Michael Jackson - nejkontroverznější umělec moderní doby.

Pro pěveckou kariéru je nezbytný talent, bez něj to jednoduše nejde. Představte si člověka s úžasným talentem, který bude od pěti let vystaven nepřetržitému tvrdému tréninku. A to na úkor školy, kamarádů, všeho... i tak lze popsat dětství Michaela Jacksona. V roce 1964 poprvé vystoupil společně se svými bratry v sourozenecké skupině Jackson 5. Brzy se stal nejmladším leadrem skupiny a ve dvanácti letech odstartovat sólovou kariéru. Přes svůj věk byl jednoznačně nejvýraznější osobností kapely a získával si rychle mnoho fanoušků. Nikdo však v té době ještě netušil, že tento malý chlapec bude více než třicet let určovat směr populární hudby.
Ve čtyřiadvaceti letech vydává sólové album Thriller, kterým si otevírá dveře na hudební Olymp, tak daleko se ještě žádný sólový zpěvák nedostal. Thriller je dodnes suverénně nejprodávanějším albem všech dob a s počtem více než 110 milionů prodaných kopií ještě dlouhou dobu zůstane (2. místo AC/DC - Back in Black: 49 mil.). Jeho legendární taneční projev dodnes inspiruje tisíce profesionálních tanečníků (ne imitátorů) po celém světě. I když pravděpodobně existují již lepší tanečníci, nikdo si nic takového nedovolí vyslovit, Michael Jackson byl prostě originál.
Když dosáhnete takové popularity, je jistá pouze jediná věc, a to, že váš normální život skončil. Už nemáte možnost jít na procházku, na nákup nebo na večeři s přáteli - bez dvacetičlenné ochranky, padesáti bulvárních fotografů a stovky náhodných fanoušků, kteří křičí vaše jméno.
"Sláva s sebou přináší osamělost. Lidé si myslí, že máte všechno, že můžete jít, kam chcete a dělat, co chcete. Pravdou ale je, že hladovíte po úplně základních jednoduchých věcech."
Když se řekně Michael Jackson, většině lidí se ihned vybaví jedna z následujících věci: obtěžování dětí, plastické operace, rozpadající se nos nebo člověk, který si nechal změnit barvu kůže, aby vypadal jako běloch. Názor na něj uzavřou s tím, že má tolik peněz, až neví, co s nimi a je to blázen. Lidé v hudební branži a showbyznysu mají názor diametrálně odlišný. Michael byl vyhlášeným perfekcionistou, vše muselo být do detailu precizní, přesto k ostatním lidem přistupoval s nečekanou skromností a vlídností. Je považován za jednoho z nejgeniálnějších skladatelů, zpěváků s úžasným hudebním cítěním, jednu z největších osobností populární hudby a člověka, který své hudbě obětoval vše - skutečný král popu.
Čím je způsoben tento rozpor? Jedna studie sociálních interakcí přináší zajímavé výsledky. Statisticky říká, že o každém našem úspěchu se dozví průměrně 3 lidé. Současně však o každém neúspěchu se doslechne průměrně 17 lidí. Ten rozdíl je opravdu ohromný a každý určitě sám něco podobného pociťuje. Ukazuje, jaký typ informací si společnost žádá a vysvětluje obsah bulvárních medií i honbu jejich redaktorů za tímto typem "senzací". Na pověsti málokteré osobnosti se bulvární plátky přiživily tolik, jako na reputaci Michaela Jacksona.
Přitom bychom jen těžko hledali člověka, který by se tak výrazně podílel a podporoval humanitární akce. Již v roce 1984 (tedy v 26 letech) věnoval částku 1,5 milionu dolarů, kterou získal z mimosoudního vyrovnání se společností Pepsi Commercial po nehodě z natáčení reklamního videa, kvůli které podstoupil druhou plastickou operaci nosu v nemocnici Brotman Medical Center v Culver City v Kalifornii, kde byl ošetřován na oddělení popálenin. Zisk z projektu We Are the World, který činil více než 20 milionů dolarů, věnoval společně s Lionelem Richim a dalšími umělci na pomoc proti hladomoru. Za svůj život věnoval Michael Jackson na charitativní účely více než 300 milionů dolarů.
V roce 2003 vznikl dokument s názvem Michael Jackson - pohled do soukromí, jehož autorem byl publicista Martin Bashir. Cíl byl jasný - představit Michaela Jacksona jako labilní, rozvrácenou a duševně narušenou osobnost. Ukázkový příklad snahy o bulvární senzaci byl naštěstí tvrdě napaden Michaelovými zastánci a novinář byl donucen k veřejné omluvě. Díky soudním obžalobám a mediálnímu tlaku však převládl negativní postoj veřejnosti k jeho osobě a v podstatě tak ukončil jeho aktivní kariéru.
Věřit, že Michaelova psychika nebyla jeho náročným dětstvím a životem nikterak poznamenána, není asi možné, vždyť byl živým terčem mediálního zájmu téměř celých padesát let. Ale příběh zkrachovalého popového krále, který se sám svými výstřednostmi přiveld ke zkáze, není pravdivý o nic více. Kritizovat dokáží všichni, pochopit jen někteří. Snažil se udělat svět lepším místem a díky nesmrtelným písním se mu to podařilo. Udělal pro ostatní víc dobra, než většina lidí, kteří jej odsuzovali, dohromady.
Hudba je silným nástrojem, dokáže inspirovat, uklidnit, povzbudit i dovát nám energii. Nádherným příkladem je píseň Man In The Mirror - posuďte sami.

CELKOVÁ AKCE NA KOLEKCI MICHAELA JACKSONA

29. června 2011 v 13:26 MJ - produkty
Včera v 13:00CORNDiskuze (0)

Na unikátním novém webu www.sberatelskeedice.cz naleznete za zvýhodněnou cenu sběratelskou edici Michael Jackson - The Ultimate Collection, která obsahuje 32 DVD a 1 CD. Tato sběratelská edice je jedinečná tím, že je balena v luxusním kufříku. Běžná cena je 4 990,- Kč (zde v obchodě na mjwebu 4830,- Kč).

Web sberatelskeedice.cz zaměřený výhradně na sběratelské kolekce však krátkodobě poskytuje tuto edici se slevou 1 000,- Kč. Nově tak zaplatíte jen 3 990,- Kč. Návštěvíci Michaeljacksonweb.cz se o této akci dozvídají jako první. Cenová akce je za podpory obchodu Kingofpop.cz.

Akce platí do 10.7.2011 bez ohledu na to, zda je zboží skladem či nikoliv, zasílá se i na Slovensko.

MICHAEL 252

27. června 2011 v 20:51 MJ - fotky

MICHAEL 251

27. června 2011 v 20:20 MJ - fotky

MICHAEL 250

27. června 2011 v 20:06


MICHAEL 249

27. června 2011 v 14:21 MJ - fotky

MICHAEL A LISA

27. června 2011 v 11:19 MJ - fotky

MICHAEL JACKSON MÁ DLUHY I 2 ROKY PO SMRTI

27. června 2011 v 9:55 MJ - fotky

Miloval publikum a potlesk. NEdchtěl, aby na něj lidé zapomněli.Foto: EPA, youtube.com, Reuters, ČTK
Včera 06:37Král popu Michael Jackson se v životě dokázal poprat s mnoha složitými problémy. Ten poslední, dluh ve výši téměř 7 miliard korun, však už nestihl vyřešit. Přesto i dva roky po své smrti dluh ukázkově splácí. Jeho jméno totiž stále vydělává ohromné peníze. Legendární zpěvák si nyní přijde dokonce na větší peníze než v posledních letech života. Za poslední dva roky na konta jeho pozůstalých přiteklo 5,3 miliardy korun a právě z nich je splácen Jacksonův sedmimiliardový dluh. S jakými dalšími překážkami se musel král popu během života utkat?
|
reklama
Když zemřel, zůstaly po Michaelu Jacksonovi dluhy ve výši kolem 400 milionů dolarů (6,8 miliardy korun). Věřitelé se však nemusí bát, že své peníze už nikdy neuvidí. Jackson totiž i po smrti dluh ukázkově splácí. A dokonce rychleji než před smrtí, protože nyní jeho jméno vydělává mnohem větší peníze. Může za to především úspěšný dokumentární film This is it, kde je král popu k vidění během příprav na koncertní šňůru, které se už nedožil. Po Jacksonově smrti vyšlo také nové album Michael s nikdy nevydanými písničkami legendárního zpěváka.

Rodina se od nového alba distancuje

I když bylo album docela slušné a ve světě se ho prodaly už tři miliony kopií, Jacksonova rodina z jeho vydání příliš nadšená nebyla. Jackson se totiž nedožil toho, aby mohl nazpívat finální verzi desky a na albu se objevuje jeho hlas pouze ze zkoušek. Aby se Jacksonův hlas ze zkoušek dal vůbec poslouchat, musel jeho zpěv projít řadou úprav. Ve výsledku to dopadlo tak, že u třech písní na albu fanoušci dokonce pochybovali, jestli se jedná vůbec o Jacksonův hlas. "Michael by nikdy nechtěl, aby byl vydán jeho nedokončený materiál," řekla k tomu zpěvákova rodina.
Jacksonovy posmrtné novinky nicméně pozůstalým po zpěvákovi vydělávají nemalé peníze. Během dvou let se na jejich kontech objevilo 310 milionů dolarů (5,3 miliardy korun). A právě z těchto peněz už byla zaplacena většina Jacksonových dluhů.

Smích vzbuzující karikatura... Zpěvačka La Toya Jackson (54) se řadí mezi hvězdy,…

Obvinění se sexuálního zneužívání

Dluhy však byly jen jedním z problémů, které Michael Jackson musel během svého života řešit. Asi nejznámější aférou kolem zpěváka jsou jeho soudy kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání malých chlapců. Poprvé ho obvinil zubař Evan Chandler, který tvrdil, že Jackson zneužil jeho syna Jordana. V tomto případě k soudu nedošlo, protože se Jackson vyrovnal s Evanem Chandlerem mimosoudně částkou 22 milionů dolarů (375 milionů korun). Král popu byl znovu obviněn ze stejného činu v roce 2003 třináctiletým Gavinem Arvizem. Během vyšetřování vyšlo najevo, že Jackson rád spal v jedné posteli s malými dětmi. K fyzickému kontaktu tam nedocházelo. Podle soudního psychologa nebyl Jackson pedofil, ale měl jen duši dítěte. Jelikož působil jako zpěvák už odmalička, skutečné dětství nikdy nezažil a tímto způsobem si to kompenzoval. Soudnímu psychologovi a závěrům vyšetřování dal za pravdu i soud v roce 2005 a Jacksona uznal nevinným. Pověst zpěváka byla však už natrvalo poškozená.

Spekulace kolem jeho dětí

Během života se Michael Jackson dvakrát oženil. Poprvé v roce 1994 s dcerou Elvise Presleyho, Lisou Marií Presley. Manželství však vydrželo pouze dva roky. Na konci roku 1996, pár měsíců po rozvodu, se oženil podruhé. Tentokrát se zdravotní sestrou Deborah Jeanne Rowe. Ta Jacksonovi porodila dvě děti, dceru Paris a syna Prince Michaela. Jacksonovy děti mají světlejší kůži a jsou kvůli tomu často terčem spekulací, jestli je slavný zpěvák skutečně jejich biologickým otcem. S druhou ženou se král popu rozvedl po třech letech, v roce 1999. Jackson má ještě třetí dítě, syna Prince Michaela II. Totožnost jeho matky je neznámá.

Za bledou kůži nemohl

Terčem spekulací a posměšků se často stávala jeho bledá barva kůže. Mnoho lidí si ještě dnes myslí, že se Jackson nechal změnit z černocha na bělocha kvůli vlastní touze zbavit se černé pleti. Pravdou však je, že zpěvák trpěl vzácnou nemocí zvanou vitiligo. Jedná se o kožní onemocnění, při kterém se na těle pacienta objevují bledé skvrny bez pigmentu, které se postupem času rozšiřují. Zpočátku Jackson maskoval nemoc jen pomocí make-upu. Když už ale ani make-up nepomáhal, začal používat chemické přípravky, které mu zesvětlovaly zbytky tmavých částí kůže.

Nešťastné řešení nespavosti ho stálo život

Pověsti kolem celé řady plastik v obličeji Michaela Jacksona však byly pravdivé. Začalo to tím, že si v roce 1979 zlomil nos během taneční zkoušky a podstoupil jeho plastiku. S výsledkem ale zřejmě spokojený nebyl a nos si nechal upravit ještě několikrát. Vedle toho si v 80. letech nechal upravit lícní kosti a udělat na bradě ďolíček. Kolikrát podstoupil Jackson plastickou operaci obličeje, věděl jen on sám. Malé číslo to ale nebylo. Ať už zpěvák vypadal jakkoliv, pitva po jeho smrti ukázala, že byl poměrně fit a náročnou koncertní šňůru by pravděpodobně zvládnul. Za jeho smrt mohla otrava sedativem Propofol, které Jacksonovi v osudný den injekčně podal jeho osobní lékař Conrad Murray. Důvod? Jackson nemohl spát a sedativum dostal na nespavost. Na to však propofol není určený. Lékaři ho používají hlavně k udržování celkové anestezie během operací. Z tohoto důvodu je Murray obviněn z neúmyslného zabití a hrozí mu vězení. Přesto se nástupu za mříže zatím úspěšně vyhýbá.

MICHAEL 248

26. června 2011 v 22:10 MJ - fotky

MICHAEL 247

26. června 2011 v 21:41 MJ - fotky


MICHAEL 246

26. června 2011 v 19:53 MJ - fotky


MICHAEL 245

26. června 2011 v 18:16 MJ - fotky