Srpen 2011


MALÝ MJ 7

30. srpna 2011 v 19:12 MJ - fotky

JAK ŠEL ČAS

30. srpna 2011 v 18:55 MJ - fotky

6 LÉKAŘU MJ NEMŮŽOU VYPOVÍDAT

30. srpna 2011 v 18:50 MJ - články
Americký soudce v pondělí neumožnil obhajcům dr. Conrada Murraye obviněného ze zabytí Michaela Jacksona, aby předvolali jako světků také 6 předešlích Michaelových lekařů. Murrayeuv pravnický tým tak chce učinit, v domění že lekaři potpoří Murrayeho tvrdění, že zpěvak byl zavislí na lécich.
Soudce losangelského vyššího soudu žádost schvalil prokuratury o vyloučení šesti byvalých lékařu Michaela Jacksona ze seznamu světků. Mezi nimi byl například i Michaelův dlouhodobý dermatolog Arnold Klain. Pravě ten mu měl podle obhajců E. Chernoffa a N. Gourjiana měl mu pravidelně iněkčně aplikovat analgetika bez jakékoli příčiny, za zakladě toho se měl stast Jackson fyzicky a psychicky závislý.
Nemyslím si že je to relevantní, řekl soudce Pastor i když podle Chernoffa by tyto výpovědi potvrdili Jacksonovu závislost od léků. Soudce však povolal na vypovědi jiných lékařu Allena Metzgera a Davida Adamse. Podle obhajoby měl Jackson V Dubnu 2009 prvního z nich požádat o vnitřní aplikaci sedativ, co lékař odmítl. Adams naopak v roce 2008 měl podat při nějakých příležitostech Jacksonovi látku propofol. Poté co podstoupil chirurgický zakrok. Kromě toho měl tenkrát použít Jackson přípravek i při nespavosti. Kromě Metzgera a Adamse soudce povolal také zdravotní sestru která se o Michaela starala v roce 2009.
Michael Jackson zemřel 25. června 2009 na selhaní srce jemuž příčinou bylo přesavkování anestetikem a významě tam hral roly i propofol. Murray byl posledním lékařem zesnulého zpěvaka a je obviněn z nedbalosti a z neumyslného zabití zpěvaka. Pokud bude Murray uznán vinnym tak pujde do vězení po dobu 4 let. Soud začne 26. Září 2011


JACKSON SI VYTANČIL PŘÍZEN DIVAKŮ MTV. oCENILY HO ZA 16 LET STARÉ ČÍSLO

30. srpna 2011 v 18:09 MJ - články

Diváci hudební televize MTV označili za nejlepší vystoupení při tradičním udílení cen MTV Video Music Awards směs písní, kterou zazpíval v roce 1995 Michael Jackson. Vyplynulo to z hlasování, jehož výsledky hudební stanice zveřejnila před nedělním udílením cen.
Michael Jackson na udílení cen MTV Video Music Awards 1995
Michael Jackson na udílení cen MTV Video Music Awards 1995 | foto: Profimedia.cz
Tehdejší Jacksonovo zpívání a tančení při melodiích ze skladeb The Way You Make Me Feel, Scream, Beat It a Smooth Criminal získalo 57 procent hlasů. Jackson tak předstihl jinak velmi dobře hodnocená vystoupení na MTV Video Music Awards, jaká předvedly Madonna s Like a Virgin v roce 1984 a Lady Gaga s Paparazzi v roce 2009.
Letošní udílení cen se uskuteční v neděli. Jeho program může být opět opepřen výjimečnými či překvapivými momenty, které by stejně jako při mnohých předchozích udíleních v Los Angeles poutaly pozornost světového tisku. Například loni se Lady Gaga představila v šatech ze syrového masa.
Předávání cen MTV 2010 (Lady Gaga)
Předávání cen MTV 2010 (Lady Gaga)
Letos poprvé bude navíc udělena cena za nejlepší klip s poselstvím.
Jackson, který zemřel v červnu 2009 na předávkování léky, byl se stejnou směsí písní označen v nynějším hlasování za interpreta nejlepšího popového vystoupení.
Porazil tak podle agentury Reuters Britney Spearsovou i svou sestru Janet Jacksonovou, jejichž vystoupení na toto ocenění aspirovala.

JANET JACKSON SE KONCERTU MICHAEL FOREVER NEZŮČASTNÍ

30. srpna 2011 v 18:03 MJ - články
Michaelova sestra Janet Jackson vydala prohlášení týkající se její účasti na rodinou plánovaném koncertu ve Walesu: "Nezúčastním se. Bylo by pro mě moc těžké vystoupit kvůli soudu a načasování celé té akce." Janet nekritizovala koncert, ale jasně se přidala na stranu Jermaina a Randyho, kteří se tribute také nezúčastní.


29.8 HOLLYWOOD WALK OF FAME AND FOREST LAWN

30. srpna 2011 v 17:55 MJ - fotky
Připomínaní na Michaelovi nedožité 53. narozeniny na Hollywoodském chodniku slavy a mauzoleu ve Forest Lawn.

MICHAEL 302

28. srpna 2011 v 15:30 MJ - fotkyJACKSONOVY FANCLUBY :FOREVER MICHAEL, ALE NĚKDY JINDY

28. srpna 2011 v 15:06 MJ - články
Michael Jackson - koncert
Sestra La Toya a bratři Tito, Jackie a Marlon oznamují koncert v Cardiffu.větší obrázekZdroj: Reuters
Cardiff - Vzpomínkový koncert na počest mrtvého krále popu Michaela Jacksona se po dvou letech odkládání a dohadů konečně uskuteční. Tedy možná.
Na cardiffském Millenium Stadium má 8. října 2011 zpěvákovi ve vší parádě složit poctu čtyřhodinová show Forever Michael. Akci organizovanou pod záštitou jeho matky ale doprovázejí nejasnosti, chaotické změny v lineupu i protesty fanoušků. Stejně jako v případě vídeňského koncertu, který v roce 2009 organizoval bratr Jermaine (jenž stojí tentokrát v řadě odpůrců).

Druhé výročí smrti Michaela Jacksona (25. 7.)
větší obrázekZdroj: Reuters

Třicet pět Jacksonových fanklubů shromážděných pod hlavičkou organizace Fans against Michael Forever Tribute poslalo tento týden organizátorům dopis, v němž požadují odložení akce. Vadí jim, že koncert je naplánován na stejnou dobu, kdy se u soudu v Los Angeles bude zpovídat Jacksonův doktor obviněný z neúmyslného zabití svého pacienta. Přelíčení s lékařem Conradem Murrayem začne na konci září a může trvat několik týdnů.
O "špatném načasování" mluví i správci zpěvákovy pozůstalosti či Jacksonovi bratři. "Čas vhodný k poctě pro Michaela teprve přijde. Cítíme, že tou nejdůležitější poctou našemu bratrovi bude snaha dosáhnout v jeho případu spravedlnosti," uvedli Jermaine a Randy Jacksonovi. Zbytek rodiny v čele s matkou Kathrine a slavnou sestrou Janet naopak stojí za pořadatelskou agenturou Global Live Events.
Kritikům vadí také nejasnosti kolem slavnostnímu programu. Mezi potvrzenými hosty jsou jména jako Christina Aguilera, Smokey Robinson nebo Cee Lo Green, které doplní několik britských intepretů. Z původního line upu už vypadla skupina KISS. Organizátoři ji vyškrtli poté, co média připomněla šest let starý výrok Gene Simmonse, podle něhož Jackson skutečně zneužíval nezletilé návštěvníky Neverlandu.

Michael Jackson - výročí smrti
větší obrázekZdroj: Reuters

"Kde je kouř, je i oheň. Vůbec nepochybuji o tom, že ty děti nezneužíval," řekl frontman kapely v roce 2005 časopisu Classic Rock a nedávno svůj názor znovu oficiálně potvrdil. Z osobní účasti na koncertu se omluvila Beyoncé, ale ta zazpívá alespoň prostřednictvím přenosu z Ameriky.
Na programu by měly být hlavně coververze Jacksonových hitů. Fanoušci za vstupenky na stadion v Cardiffu zaplatí mezi 55 a 240 liber - což je paradoxně, víc než stály lístky na neuskutečněné Jacksonovy "návratové" koncerty v londýnské O2 Aréně v létě 2009.
Nejistoty panují také ohledně toho, kam peníze za koncert nakonec poputují. V duchu Jacksonovy dlouholeté podpory nejrůznějším charitativním organizacím půjdou výdělky na konta sdružení, jako je AIDS Project Los Angeles nebo Prince's Trust. Část z nich ovšem poputuje i na fond pro zpěvákovy tři děti ve věku 14, 13 a 9 let.
"Akce má připomenout světu, jak fantastickým zpěvákem Michael Jackson byl a jakou ztrátou pro svět byla jeho smrt. Tvrdit, že je na tom cokoliv nepatřičného, je mimo veškerou logiku a nedává smysl," brání akci Chris Hunt z Global Events Live. Věří, že akce Forever Michael nakonec vyprodá celou kapacitu cardiffského stadionu, která čítá sedmdesát pět tisíc míst. Se zástupci fanklubů se chtějí organizátoři sejít a vyjednat smír.

Jermaine Jackson
2009: Jermaine oznamuje velký vídeňský koncert pro bratra.větší obrázekZdroj: Reuters

Forever Michael je druhý pokus o obří vzpomínkový koncert na památku zpěváka, který zemřel 25. června 2009 ve věku 50 let. První chtěl už v říjnu 2009 uspořádat ve Vídni Jermaine Jackson spolu s agenturou World Awards Media. Akce, nad kterou se od počátku vznášel odér rakouského teleshoppingu, byla po mnoha spekulacích zrušena. Pak se mluvilo o přesunutí do londýnské Wembley arény, ale koncert se nikdy neuskutečnil.
Důvodem můžou být spory v Jacksonově rodině, jejíž členové se snaží z odkazu krále popu vytěžit co nejvíc peněz. Právě nejednota "pozůstalých" a stále neukončené spory o dědictví, jež nespravuje jedna osoba, jsou zřejmě příčinou, že pokusy o koncerty na počest bytostného perfekcionisty působí amatérským dojmem. Do žádného z nich se zatím oficiálně nezapojili ani Jacksonovi vydavatelé.
Podle prodejů posmrtné desky Michael se navíc zdá, že zájem o zesnulého krále popu pomalu vysychá. Deska připravená na loňský vánoční trh prodala méně kusů než koncertní dvojalbum This Is It provázející stejnojmenný hudební film a z žebříčků se rychle vytratila.

VZPOMÍNKA NA MJ

28. srpna 2011 v 13:25 MJ - články
ZAVZPOMÍNEJME na Michaela Jacksona u příležitosti výročí jeho nedožitých 53 narozenin které by oslavil právě dnes 29. Srpna 2011 zapalme svíčky a vzpomínejme při poslechu jeho písní


DĚTI OSLAVILI NAROZENINY OTCE V GARY

28. srpna 2011 v 13:16 MJ - články

U příležitosti nedožitých 53. narozenin Michaela Jacksona se Prince, Paris a Blanket společně s prarodiči zajeli podívat na otcův rodný dům do městečka Gary v Indianě. Děti působily vyrovnaným dojmem, mluvily s médii i fanoušky okolo. "Za těch pár let jsme si na pozornost zvykli," řekla Paris. "Myslím, že je skvělé, že tu všichni ti lidé přišli, a že můžeme vidět otcův starý dům." Blanket také řekl na kameru, že "je úžasné vidět místo, kde otec vyrůstal". Když se Paris zeptali, jak by chtěla, aby si lidé pamatovali jejího otce, odpověděla, že jako jednoho z největších a nejmilejších lidí, který kdy žil.


ZEMŘEL FRANK DILEO

28. srpna 2011 v 12:56 MJ - články
Frank Dileo, Michaelův dlouholetý manažer a kamarád, zemřel po dlouhé nemoci dnes ve svém domě v Ohiu. Před pár měsíci měl Frank operováno srdce v Los Angeles a od té doby se jeho stav nezlepšíl. Zemřel v 63 letech.


MJ 2

24. srpna 2011 v 17:25 MJ - fotkyMJ

24. srpna 2011 v 16:40 MJ - fotky