Září 2011

SYN MICHAELA JACKSONA PŮJDE K SOUDU VÍME PROČ

30. září 2011 v 12:54 MJ - články
Syn Michaela Jacksona půjde k soudu! Víme, proč!
Bude svědčit v procesu proti Conradu Murrayovi, lékaři Michaela Jacksona.
Galerie:
Čtrnáctiletý syn Michaela Jacksona († 50) bude nakonec svědčit v procesu s lékařem Conradem Murrayem, jenž měl před dvěma roky neúmyslně způsobit smrt popového krále. Prince Michael sice původně výpověď odmítal, ale žalobce ho nakonec přesvědčil.

Prince Michael bude chtít hovořit pouze s tribunálem, zda ale veřejnost při jeho výpovědi bude z líčení vyloučena, se zatím neví. Právníci jeho babičky Katherine Jackson, jíž byl svěřen po otcově smrti do péče, ale o tomto kroku sami pochybují.

Prvním vypovídajícím v procesu, který byl zahájen v úterý 27. září, byl Jacksonův choreograf Kenny Ortega. Ten vypovídal o zpěvákově chatrném zdravotním stavu při zkouškách k turné This Is It, před jehož startem Jackson zemřel.


PRINCE MICHAEL JACKSON, SYN KRALE POPU MUCHAELA JACKSONA SE OBJEVÍ NA NĚMECKÉ AUKCI

30. září 2011 v 12:36 Michaelovi děti - Prince Michael, Peris,Blanket


Čtrnáctiletý syn krále popu Michaela Jacksona šel poprvé do společnosti bez své rodiny. Stalo se tak na berlínském udílení cen, další akce ho čeká v listopadu.


FOTO: Prince Michael Jackson
Zdroj: youtube.com
Prince Michael Jackson

Nejstarší Michaelův syn Prince Michael Jackson se prošel po červeném koberci během udílení cen Bambi 2011. Na listopadové akci se bude dražit majetek jeho otce a výnos půjde na oraganizaci, která podporuje dětskou charitativní činnost v Německu.


Na akci bude také dražen ručně psaný dokument o skládání nahrávky Bad z roku 1987. Nabídka ke koupi bude oficiálně zveřejněna na internetu od 10. listopadu.

O mladého Prince se nyní stará jeho jednaosmdesátiletá babička, matka Michaela Jacksona Katherine. Ta získala z Michaelova majetku 550 milionů korun na výchovu jeho dětí. Jeho potomci se však podle jejích slov stále se smrtí otce nesmířili. "Paris, Prince a Blanket trpí stále. Prince se snaží být silnější než ostatní. Chce být mužem, nechce ale, aby někdo další věděl, co cítí uvnitř," řekla jeho nynější opatrovnice

SOUDNÍ LÍČENÍ DEN 3

30. září 2011 v 12:15 MJ - články
Třetí den soudu se dostavil na lavici svědků Alberto Alvarez, který pracoval pro Michaela v ochrance. Právě Alvarez byl jako jediný u celé záchranné akce a právě on zavolal na linku 911 a mluvil se záchrankou. Alvarez potvrdil, že Murray sbíral kolem postele Michaela lahvičky s léky, před tím než Alvareze požádal, aby zavolal na tísňovou linku. Také potvrdil, že Murray podal lék Michaelovi pomocí infuze, což vyvrací záměr obhajoby obvinit Michaela z toho, že si vzal propofol sám. Obžaloba jasně tvrdí, že se Murray pokoušel zakrýt důkazy o jeho trestní odpovědnosti za smrt Michaela ještě předtím, než žádal zavolat sanitku.
Alverarez potvrdil, že dvě nejstarší děti Michaela, Prince a Paris, sledovali celou děsivou scénu, a popsal, jak vešli do pokoje ke svému otci, který ležel na posteli s otevřenýma očima a otevřenou pusou, směrem k nim. "Paris vykřikla: tati! Pak začala křičet a brečet," řekl Alvarez. "Doktor Murray řekl, ať jim takto nedovolíme vidět otce, tak jsem se obrátil na děti a řekl jsem jim, ať se nebojí, že všechno bude ok." Poté, co v rychlosti pomohl Murrayovi dát lahvičky do pytlů, ho lékař požádal, aby volání 911. Záznam hovoru se hrál před soudem.
Dr. Murray evidentně nezvládl správnou techniku první pomoci a pokoušel se Michaelovi stlačovat hrudník na posteli a pouze jednou rukou. Poté je operátor na lince 911 požádal, aby Michaela položili na zem na pevnou podložku. Alvarez stlačoval hrudník, zatímco Murray prováděl umělé dýchání.
Alvarez se u soudu téměř rozplakal, když popisoval, jak mu média nabízela i $500,000 za rozhovor o smrti Michaela, ale on je všechny odmítl, i když měl finanční problémy. Za poslední měsíce mu Michael platil nepravidelně, ale Alvarez mu byl naprosto oddán a považoval ho za svého přítele.


VE VEGAS SI ZAHRAJETE I S MICHAELEM

30. září 2011 v 12:12 MJ - články
Bally Technologies uvedou už příští týden na trh nové automaty s motivem Michaela Jacksona, které brzy zaplaví kasína po celém Las Vegas. Jedná se o oficiální projekt Sony a Estate (pozůstalosti Michaela). Tyto automaty na mince budou hrát 6 písní - "Billie Jean," "Dirty Diana," "Don't Stop 'Til You Get Enough," "Smooth Criminal," "Beat It" a "Bad". Vývoj nových automatů trval 6 měsíců a Bally Technologies plánuje jejch rozšíření do celého světa.

SOUDNÍ LÍČENÍ DEN 2

29. září 2011 v 20:26 MJ - články
Včera u soudu mluvila právnička, která je zodpovědná za vytvoření smlouvy mezi doktorem Murrayem a Michaelem Jacksonem. U soudu řekla, že byla zmatená z Murrayových požadavků, protože doktor chtěl například přístroje na oživování a peníze na druhého doktora, který by mu s Michaelem pomáhal. Právnička Kathy Jorrieová, která pracuje pro AEG, také řekla, že se Murraye ptala, na co potřebuje přístroj na oživování. Lékař jí odpověděl, že kvůli Michaelově věku a počtu vystoupení je takováto věc nutnost, kdyby se něco náhodou přihodilo. Ovšem Murray zároveň Jorrieovou ujišťoval, že Michael je v excelentním fyzickém stavu. Druhý doktor měl být zajištěn jenom kdyby Murray nemohl být občas k dispozici. Jorrieová také žádala doktora Murraye, aby jí dodal zdravotní záznamy z posledních pěti let. Ten jí odpověděl, že je Michaelovým osobním lékařem po dobu tří let a záznamů je velice málo, protože Michaelovo zdraví bylo velmi vyrovnané.
Michael Williams, osobní asistent Michaela Jacksona, byl dalším svědkem, který mluvil včera u soudu. Williams řekl, že nestihl hovor od Murraye 25.6. ve 12:13, protože byl ve sprše, ale když vyšel z koupelny, poslechl si hlasovou schránku, kde Murray říkal: ,,Přijeďte se, hned sem přijeďte, Michael měl špatnou reakci na léky!'' Williamsovi připadalo posléze zvláštní, že mu Murray neřekl ať zavolá 911 (Ambulance), protože ani on tak zatím neučinil.
Znepokojující je, že potom co byl Michael prohlášen za mrtvého v nemocnici, Murray Williamsovi zavolal a prosil ho, aby jel do Michaelova domu a odnesl nějaký 'krém', který měl být tajný a Michael by nechtěl, aby o tom svět věděl. Williamsovi se zdálo, že je tato žádost dost podivná, proto se rozhodl, že bude Murrayovi lhát. Řekl mu, že už nemá klíče od domu, protože mu je policie zabavila. Také nakázal bodyguardům, aby do domu nikoho nepouštěli.

Conrad Murray (vpravo) je obvinený z neúmyselného zabitia Michaela Jacksona.

MURRAY ZAVOLAL POMOC 15 MINUT PO KOLAPSU

29. září 2011 v 14:56 MJ - články
Už je to viac ako dva roky, čo Michael Jackson († 50) navždy odišiel. Pozrite sa, ako vyzerali jeho posledné minúty života.
Michael Jackson zomrel pred dvoma rokmi. Z jeho zabitia z nedbanlivosti je obivnený lekár Conrad Murray.
Autor: profimedia.sk

Posledné minúty života kráľa popu:
10.20 - 11.51 hod. - Doktor Murray niekoľkokrát telefonuje.

11.56 - Doktor Murray volá svojej priateľke, po chvíli zostane v telefóne ticho a neskôr je jeho mobil hluchý. (Podľa obžaloby je to čas, keď doktor Murray prvýkrát našiel bezvládne telo speváka.)

12.12- Doktor volá osobnému asistentovi speváka Michaelovi Williamsovi. "Zavolaj mi hneď späť." Hneď po zložení mu zvoní telefón a Murray asistentovi oznámi: "Poď rýchlo sem. Michael zle reaguje, zle reaguje."


12.20 - Telefonujú na číslo
911, čo je v USA číslo záchranárov.

12.31 - Sanitka prichádza do domu a 42 minút sa speváka snažia oživiť.

13.14 - Pacienta
privážajú do nemocnice
Ronald Reagan UCLA.
14.26 - Oficiálne potvrdili, že kráľ popu Michael JacksonMichael Jackson je mrtví
Zdroj: Youtube.com, Tivi.sk
Tento clanok je skvely, precitaj si ho! http://tivi.cas.sk/video/1027587/hlas-michaela-jacksona-pred-smrtou-toto-mu-urobili-lieky.html

Propofol - droga, ktorá zabila Jacksona
Je krátko pôsobiace a vnútrožilne podávané hypnotikum. Jackson ho užíval vraj už pred príchodom doktora Murraya do jeho služieb
ako liek proti nespavosti. Spevák totiž často nevedel zaspať. Jackson ho volal "moje mlieko".

Obhajoba tvrdí, že doktor chcel speváka zbaviť závislosti od Propofolu. Po tom, čo mu ho odmietol v deň smrti pichnúť, však Jackson sám prehltol osem tabliet Lorazepamu a pichol si nadmernú dávku Propofolu.

VELKÉ TAJEMSTVÍ : MURRAY CHTĚL SKRÝT MICHAELŮV KREM NA BÍLOU PLET

29. září 2011 v 14:46 MJ - články


Prihlásenie
Prihláste sa prostredníctvom svojho účtu ČAS.SK

Nemáte účet na ČAS.SK?
Zaregistrujte sa, alebo sa môžete prihlásiť aj pomocou vášho Google, Yahoo alebo Windows Live ID
Prihláste sa pomocou účtu:Registrácia

Osobný lekár Michaela Jacksona († 50) Conrad Murray sa po jeho smrti snažil zničiť stopy po jednom z najväčších tajomstiev Kráľa popu.
Murrey chcel schovať všetok krém na odbieľovanie pokožky, ktorý používal Jackson.
Autor: anc

Niekoľko hodín po Jacksonovej smrti Conrad Murray sa ponáhľal z nemocnice
naspäť do jeho vily, aby schoval všetky stopy po kréme na odbieľovanie pokožky. Vypovedal o tom bývalý spevákov asistent Michael Williams. Podľa neho lekárchcel krém schovať, aby sa o ňom nedozvedel celý svet.

NA VIDEO SE MUŽETE PODÍVAT NA TĚCHTO STRANKACH : JacksZdroj: Youtube.com, Tivi.sk


Chodba v Jacksonovom dome v Los Angeles. Conrad Murray sa snažil vrátiť do vily po spevákovej smrti, aby zobral krém na odbieľovanie pokožky. Dvere však zapečatila polícia.Chodba v Jacksonovom dome v Los Angeles. Conrad Murray sa snažil vrátiť do vily po spevákovej smrti, aby zobral krém na odbieľovanie pokožky. Dvere však zapečatila polícia.Autor: dailymail.co.uk

"V Michaelovej izbe ostal krém, on by nechcel, aby o ňom vedel svet," povedal Murray Williamsovi. Pritom požiadal spevákovho asistenta, aby ho odviezol do vily, ten to však odmietol. Williams podľa vlastných slov
oklamal lekára, keď mu povedal, že dom zapečatila polícia a on už odovzdal kľúče vyšetrovateľom. Odvtedy až do súdu Conrada Murreya nevidel.

Bývalý Jacksonov asistent Michael Williams vyhlásil na súde, že Murray sa snažil vrátiť do domu, aby schoval krém, ktorý podľa neho svet nemal nikdy vidieť.Bývalý Jacksonov asistent Michael Williams vyhlásil na súde, že Murray sa snažil vrátiť do domu, aby schoval krém, ktorý podľa neho svet nemal nikdy vidieť.Autor: Profimedia
Lekárovi sa zrejme nepodarilo dostať do vily, pretože polícia tam našla dva druhy krému na odbieľovanie pokožky. Michael Jackson ho používal na zmiernenie syndrómu vitiligo - straty pigmentácie

SOUD S MURRAYEM : KDO SEDÍ V POROTĚ ?

29. září 2011 v 14:39 MJ - články
Keďže ide o ostro sledovaný proces, ich tváre zostávajú v utajení. Sú medzi nimi poštár, nezamestnaná žena, predajca kníh či vodič autobusu. Kto sedí v porote?

Porotca číslo 1:51-ročný muž mexickej národnosti, ktorý pracuje ako poštár. Je ženatý, má 5 detí a je fanúšikom Michaela JacksonaSpevák Michael JacksonMichael Jackson . Policajti, hasiči a lekári sú podľa neho vždy dôveryhodní.

Porotca číslo 2:Nezamestnaná žena (57) španielskej národnosti. Už päťkrát pôsobila ako porotkyňa a pozorne sledovala prípad O. J. Simp-sona. Nepovažuje sa za fanúšičku Michaela Jacksona.


Porotca číslo 3:Štyridsaťpäťročný Američan, ktorý pracuje v poradenskej firme. Jeho žena pracovala ako zdravotná sestra a dvaja jeho švagrovia sú lekári. Už dvakrát bol v porote, v roku 1994 v prípade vraždy.

Porotca číslo 4:Tridsaťdvaročný Američan, ktorý pracuje ako predajca kníh a pokladník. Slúžil v národnej garde. Jeho primárnym zdrojom informácií je internet
.

Porotca číslo 5:Koncipientka (48), ktorá sledovala prípad Casey Anthony, ale podľa jej slov to neovplyvnilo jej vnímanie právneho systému
.

Porotca číslo 6:Kubánec s mexickými koreňmi vo veku 39 rokov, ktorý pracuje ako manažér. Z času na čas číta spravodajstvo na internete. Považuje sa za Jackovho fanúšika a má viacero jeho albumov.

Conrad Murray (vpravo) je obvinený z neúmyselného zabitia Michaela Jacksona.Conrad Murray (vpravo) je obvinený z neúmyselného zabitia Michaela Jacksona.Autor: Profimedia

Porotca číslo 7:Američanka (57) mexického pôvodu, ktorá pracuje v poradenstve zákazníkom. Sledovala prípad Casey Anthony a myslí si, že k bohatým a slávnym sa právny systém správa odlišne.

Porotca číslo 8:Štyridsaťdvaročný Mexičan, ktorý pracuje ako vodič autobusu. Verí, že hollywoodske celebrity sa vyhnú trestu za zločin vďaka svojej sláve. Nepovažuje sa za Jackovho fanúšika, ale má naňho pozitívny názor.
Obhajca Edward ChernoffObhajca Edward ChernoffAutor: Profimedia

Porotca číslo 9:Afroameričan vo veku 54 rokov, ktorý pracuje ako technický riaditeľ v televízii. Je Jackovým fanúšikom a v minulosti pôsobil v porote.
Porotca číslo 10:Štyridsaťtriročná Angličanka. V minulosti pracovala v biochemickom laboratóriu a na patológii.

Štátny žalobca David WalgrenŠtátny žalobca David WalgrenAutor: Profimedia

Porotca číslo 11:Tridsaťšesťročná Hispánka, ktorá pracuje na oddelení pomoci zákazníkom. Číta magazín
People a server TMZ.com. V roku 1993 ju na ulici postrelil neznámy útočník.

Porotca číslo 12:Američan vo veku 54 rokov, ktorý pracuje ako učiteľ. Michaela Jacksona považuje za nadaného umelca a vlastní viacero jeho albumov.

Kto je kto na súde?

Doktor Conrad Murray, obžalovaný
Doktor Conrad Murray - obžalovaný
Ide o 58-ročného kardiológa s praxou v Las Vegas a Houstone. K Jacksonovi prišiel niekoľko mesiacov pred jeho smrťou ako osobný lekár. Ak ho uznajú za vinného, hrozia mu štyri roky za mrežami a strata lekárskej licencie.

Ed Chernoff, advokát Murraya
Ed Chernoff - advokát Murraya
Ide o prvý veľký prípad pre tohto advokáta z Houstonu. Právnym zástupcom doktora Murraya sa stal krátko po po Jacksonovej smrti. Zastupoval ho už počas jeho výsluchu, keď ho obvinili, že podal spevákovi liek Propofol. Chce dokázať, že Murray nepodal Jacksonovi žiadny liek, ktorý by viedol k jeho smrti.

Deborah Brazil, zástupkyňa štátneho žalobcu
Deborah Brazil - zástupkyňa štátneho žalobcu
J. Michael Flanagan, právny zástupca Murraya
J. Michael Flanagan, právny zástupca Murraya
Ide o odborníka na trestné právo, ktorý sa špecializuje na prípady alkoholu za volantom. Vyhral prípad sestričky, ktorá podala liek Propofol pacientovi, ktorý zomrel.
David Walgren, štátny žalobca
David Walgren - štátny žalobca
Je hlavným žalobcom v procese s doktorom Murrayom. Tvrdí, že Murray sa snažil zakryť, že Jackson dostal liek Propofol a nepodal mu prvú pomoc
. Vystupoval aj v prípade vydania režiséra Romana Polanského do Los Angeles v prípade obvinenia zo znásilnenia starého 30 rokov.


Michael Pastor, sudca
Michael Pastor - sudca
Rešpektovaný sudca v Los Angeles, ktorý tento post zastáva od roku 1983. Je jedným z niekoľkých sudcov, ktorí majú na starosti najväčšie kriminálne prípady. Mal na starosti napríklad prípad opitého herca Jasona Priestleyho.
Viac podrobností zo súdu s lekárom Michaela Jacksona, sa dozviete v Novom Čase.


NAHRÁVKA TELEFONATU MICHAELA JACKSONA S ČESKÝMI TITULKY

29. září 2011 v 14:23 videa


Doktor Conrad Murray se před losangeleským soudem zpovídá z neúmyslného zabití zpěváka Michaela Jacksona. Obžaloba na prvním slyšení zveřejnila dosud neznámou nahrávku, na které Jackson měsíc přes smrtí mluví o chystaném turné.
" Musíme být fenomenální. Když lidé budou po té show odcházet, když budou odcházet z mé show, chci, aby říkali: "Nikdy v životě jsem něco takového neviděl. Je to úžasné. On je nejlepší umělec na světě," říká Jackson na zveřejněné nahrávce, na které je slyšet, že je pod vlivem omamných látek.

Z nahrávky je patrné, že Jackson byl z turné nervózní. Bál se neúspěchu. Trpěl nespavostí a tu zaháněl silnými léky. Podle obžaloby dával lékař pacientovi silné dávky léků na spaní, a to i přes to, že věděl, že jeho stav není dobrý.

PSALI JSME:

"Získané peníze pomohou milionům dětí. Chci za ně postavit dětskou nemocnici, největší na světě. Dětskou nemocnici Michaela Jacksona," plánuje na nahrávce Michael co s penězi provede.


"Do příprav se vrhl plný energie, touhy pracovat, byl to úplně jiný Michael," řekl, že Jacksonův choreograf a přítel Kenny Ortega.


Obhajoba chce dokázat, že Murray péči o Jacksona nezanedbal. Zpěvák se podle ní zabil sám. Silné léky si vzal v Murrayho nepřítomnosti a ten mu už nemohl pomoci. To údajně dokládá Jacksonova posmrtná fotografie, na které má zpěvák otevřené oči.

O vině či nevině Conrada Murrayho rozhodne dvanáctilčenná porota, ve které zasedlo 7 mužů a 5 žen.

PROCES S LEKAŘEM JACKSONA RODINA CHCE POMSTU

29. září 2011 v 14:09 MJ - články


Rodina Michaela Jacksona († 50) žiada tvrdý trest pre lekára Conrada Murraya, ktorý je obvinený zo spevákovej vraždy z nedbanlivosti.
Viac ako dva roky po smrti Michaela Jacksona († 50) sa začal
včera v Los Angeles proces
s Conradom Murrayom (58), osobným lekárom Kráľa popu. Štátni zástupcovia šokovali v pondelok celý svet
, keď zverejnili bledú fotografiu, s vychudnutým spevákom Jacksonom na jeho smrteľnej posteli! Osobný lekár Conrad Murray, ktorý od speváka dostával 150 000 dolárov mesačne za starostlivosť, je obvinený z vraždy z nedbanlivosti. Pri preukázaní viny mu hrozia štyri roky väzenia. Na súde sa objavili aj Michaelovi rodičia, jeho sestry LaToya a Janet a bratia Jermaine a Randy.

Mama Michaela Jacksona († 50) Katherine prichádza na proces.Mama Michaela Jacksona († 50) Katherine prichádza na proces.Autor: sita
Jacksonova rodina požaduje tvrdý trest. Chcú pomstu za Kráľa popu
Okresný prokurátor David Walgren poznamenal s iróniou v hlase po tom, ako prehovoril pred porotou a po odhalení šokujúcej fotografii mŕtveho Jacksona: "Michael Jackson zveril svoj život do rúk lekárovi Conradovi Murrayovi so zdravotníckymi zručnosťami."
Sestra Michaela Jacksona († 50) Latoya prichádza na proces.Sestra Michaela Jacksona († 50) Latoya prichádza na proces.Autor: sita
Prokurátor ďalej pokračuje: "Tento dôkaz ukazuje, že Michael Jackson musel za veľkú dôveru lekárovi platiť nehorázne veľké sumy a to ho nakoniec stálo život. Inkompetentné a nekvalifikované zaobchádzanie Murraya spôsobilo 25. júna 2009 smrť Michaela Jacksona. Doktor Murray čakal v ten osudný deň od 11.57 hod. do 12.20 hod. než vytočil rýchlu záchrannú pohotovosť. Keď dorazili zdravotníci, službukonajúcemu doktorovi Murray nepovedal, že podal spevákovi Propofol.

Súrodenci Michaela Jacksona († 50) Janet Jackson a Randy Jackson prichádzajú na proces.Súrodenci Michaela Jacksona († 50) Janet Jackson a Randy Jackson prichádzajú na proces.Autor: sita
Krátko pred začiatkom procesu prišiel prvý úder pre Murraya. Sudca nesprístupnil videonahrávku z tlačovej konferencie z marca 2009 ako dôkazový materiál. Podľa názoru obhajcu Conrada, na videu
je vidieť, že Jackson bol už mesiace pod vplyvom drog a je možné, že si sám "namiešal" smrteľnú dávku.

S napätím sa čaká, či počas piatich týždňov súdneho konania bude vypovedať pred súdom syn
Michaela JacksonaPrince Michael (14), keďže sa nachádzal v čase jeho smrti v jeho vile. Prince Michael nechce vypovedať, zo strachu, že sa psychicky zrúti v súdnej sieni.

Viac podrobností zo súdu s lekárom Michaela Jacksona, sa dozviete
MICHAEL JACKSON PROSIL MURRAYE : PROSÍM MUSÍM SPAT NEBO MI ZRUŠÍ TURNÉ

29. září 2011 v 14:00 MJ - články

Usporiadateľ turné Paul Gongaware to vyhlásil pred porotou v Los Angeles, kde druhý
deň pokračuje súdny proces s osobným spevákovým lekárom Conradom Murrayom, obvineným z neúmyselného zabitia kráľa popu.

Riadiaci pracovník spoločnosti AEG Live Paul Gongaware vo svedeckej výpovedi povedal, že JacksonSpevák Michael JacksonMichael Jackson pôsobil na skúške dva dni pred smrťou energicky a bol plný záujmu.
Prokurátori predvolali Gongawara, aby vysvetlil dôležitosťJacksonových comebackových koncertov a pokúsil sa dosvedčiť, že spevák aj jeho osobný lekár boli výrazne zaangažovaní do príprav turné, pred začiatkom ktorého všakJackson25. júna 2009 zomrel.
Gongaware vo výpovedi tiež uviedol, že videl Murraya na jednej z Jacksonových skúšok - po tom, čo sa ľudia pripravujúci koncerty sťažovali, že spevák na niektorých stretnutiach chýbal.
Paul Gongaware na procese s Conradom Murrayom.Paul Gongaware na procese s Conradom Murrayom.Autor: ČTK
Zanedbali usporiadatelia starostlivosť?
Keď prokurátori ukončili
priame vypočúvanie Gongawara, krátko ho vypočúval obhajca obžalovaného Ed Chernoff. V krížovom výsluchu Gongaware pripustil, že usporiadateľskú spoločnosť zažalovala Jacksonova matka za zanedbanie kontroly nad obžalovaným, keď ako najatý lekár spolupracoval sJacksonom.

Murray vyhlásil, že sa necíti vinný z neúmyselného zabitia v súvislosti sJacksonovou smrťou. Prokurátori obviňujú Murraya, že spôsobilJacksonovu smrť, keď mu podal smrteľnú dávku nemocničného anestetika propofol a ďalších sedatív, a to bez náležitého vybavenia na záchranu života či zručností.
Conrad Murray (vpravo) je obvinený z neúmyselného zabitia Michaela Jacksona.Conrad Murray (vpravo) je obvinený z neúmyselného zabitia Michaela Jacksona.Autor: Profimedia
Murray žiadal náhradného lekára
Svedeckú výpoveď poskytla aj ďalšia zamestnankyňa AEG Live, právna zástupkyňa Kathy Jorrieová. Svedčila o tom, ako vznikal návrh pracovnej zmluvy pre Murraya, ktorého si najali ako osobného spevákovho lekára. V jednej chvíli rokovaní Murray podľa Jorrieovej požiadal, aby bola jeho zmluva
pozmenená tak, že mu umožní najať iného lekára, ak on sám bude vyčerpaný alebo nedostupnýv časeJacksonových koncertov v Londýne. "Chcel mať istotu, že (Jackson) bude mať po ruke niekoho iného," povedala Jorrieová.

Prokurátori mali v stredu v pláne predvolať aj jedného zJacksonových bodyguardov a jeho osobného asistenta, ktorému Murray v panike zatelefonoval, keď našiel speváka v bezvedomí.
V úvodných utorkových vyhláseniach zástupca okresného prokurátora David Walgren povedal, že Murray neskoro zatelefonoval záchranným službám a klamal lekárom záchranky, keď im nepovedal, že dávalJacksonovi lieky proti nespavosti.
Právnička organizátora turné: Murray žiadal prístroj na resuscitáciu
Právna zástupkyňa spoločnosti AEG Live, ktorá organizovala posledné koncerty amerického speváka Michaela Jacksona, vyhlásila, že hudobníkov Conrad Murray niekoľko dní pred smrťou kráľa popu požiadal spoločnosť o prístroj na resuscitáciu.
Kathy Jorrieová, ktorá pracuje
pre AEG Live, vyhlásila, že pochybovala o niektorých lekárových požiadavkách, medzi ktorými bola aj možnosť
najať iného lekára na pomoc spevákovi. "Doktor Murray mi povedal, že Michael Jackson je dokonale zdravý, vo výbornom zdravotnom stave," vypovedala Jorrieová. Murray ju ubezpečil, že o Jacksonovo zdravie sa nemusí báť.
"Má sa vynikajúco," zopakovala lekárove slová z ich spoločného rozhovoru deň pred Jacksonovou smrťou.

Murray požiadal o prístroj na obnovu činnosti srdca a dýchania v prípade, že žiaden taký nebude k dispozícii na mieste koncertu v londýnskej 02 aréne, vysvetlila Jorrieová.
Posteľ na ktorej Murray našiel Jacksona v bezvedomí. Podľa lekára Kráľ popu si sám dal smrtiacu dávku liekov, kým on bol na toalete.Posteľ na ktorej Murray našiel Jacksona v bezvedomí. Podľa lekára Kráľ popu si sám dal smrtiacu dávku liekov, kým on bol na toalete.Autor: Profimedia
Jackson: Musím spať, zrušia mi turné
Murrayov obhajca Chernoff vyhlásil, že Jackson sám užil smrteľnú dávku liekov, pretože sa zúfalo snažil zaspať. Dodal, že Murray sa pokúšal hudobníka postupne odvyknúť od propofolu, ale spevák ho o liek v deň svojej smrti neustále žiadal. " Michael Jackson začal naliehavo prosiť," uviedol Chernoff. " Michael Jackson povedal doktorovi Murrayovi: 'Musím spať. Zrušia mi turné.'"
Chernoff porote povedal, žeJacksonužil dostatok sedatíva lorazepam na to, aby zaspalo šesť ľudí, a potom užil ešte propofol. Táto kombinácia podľa Chernoffa vyvolala "úplnú búrku" v hudobníkovom tele a zabilaJacksona tak rýchlo, že ani nestihol zatvoriť oči.
Viac podrobností o procese s lekárom Michaela Jacksona, nájdete v Novom Čase.

ZDROJ TOHOTO ČLANKU ZE SLOVENSKÉHO ČASOPISU ČAS

DĚSIVÉ SVĚDECTVÍ DĚTI PŘIHLÍŽELI JAK MURRAY OŽIVUJE JEJICH OTCE

29. září 2011 v 12:58 MJ - články
Strašlivé okamžiky, na něž už zřejmě nikdy nezapomenou, zažily děti Michaela Jacksona (✝50) Paris (13) a Prince (14). Tehdy 11letá dívky a 12letý chlapec v šoku přihlíželi u postele svého otce, kde se jeho bezvládné tělo marně snažil oživit doktor Conrad Murray. Před losangeleským soudem to ve čtvrtek sdělil zpěvákův tehdejší osobní strážce Faheem Muhammad.
"Paris byla schoulená na zemi a plakala. Princ tam prostě stál, byl v opravdovém šoku, pomalu vzlykal a díval se na jeho obličej," zavzpomínal pohnutým hlasem bodyguard.
Bývalý šéf Jacksonovy ochranky také popsal, že doktor Murray vypadal velmi nervózně, když se zpěváka snažil oživit.
Obžaloba lékaře viní, že králi popu podal na spaní silné anestetikum a že zanedbal péči o svého pacienta, čímž měl neúmyslně způsobit jeho smrt. Murray to ale popírá s tím, že si zpěvák vzal smrtící dávku léku sám v jeho nepřítomnosti. ■

Paris a Prrince na pohřbu svého otce.

DRSNÉ ZABĚRY ZE SOUDU

29. září 2011 v 12:53 MJ - články

Po viac ako dvoch rokoch od smrti Michaela Jacksona († 50) má verejnosť možnosť konečne sa dozvedieť, ako zomierala azda najväčšia hudobná
hviezda 20. storočia. Podľa štátneho žalobcu Davida Walgrena Kráľ popu urobil osudovú chybu, keď sa v posledných mesiacoch života zveril do rúk lekárovi Conradovi Murrayovi.


Prvé zábery z domu Michaela Jacksona krátko po jeho smrti. Na zemi leží známa vetrovka, v ktorej Jackson vystupoval.

Prvé zábery z domu Michaela Jacksona krátko po jeho smrti. Na zemi leží známa vetrovka, v ktorej Jackson vystupoval.Autor: Profimedia
Na základe záznamov telefonátov lekára
boli prokurátori schopní do minúty presne určiť posledné okamihy života speváka. Podľa nich Murray urobil viacero chýb, ktoré stali Jacksona život
.

V deň spevákovej smrti ho Murray našiel v posteli v bezvedomí o 11:56 miestneho času, ale takmer polhodinu to nikomu neoznámil a nezavolal pomoc. Lekár vytočil jednotné americké núdzové číslo 911 až o 12:20, teda 24 minút po tom, čo našiel Jacksona v bezvedomí.

Posteľ na ktorej Murray našiel Jacksona v bezvedomí. Podľa lekára Kráľ popu si sám dal smrtiacu dávku liekov, kým on bol na toalete.

Posteľ na ktorej Murray našiel Jacksona v bezvedomí. Podľa lekára Kráľ popu si sám dal smrtiacu dávku liekov, kým on bol na toalete.Autor: Profimedia
Pred dvanástou hodinou Murray telefonoval so svojou priateľkou, náhle však stíchol a niekoľko minút sa vôbec neozýval a po piatich minútach si telefón vypol. "Pravdepodobne to je čas, kedy si Conrad Murray všimol Michaela Jacksona bez známok života," tvrdí prokurátor David Walgren.
O 12:12 Murray zavolal osobnému asistentovi speváka Michaelovi Williamsovi a nechal odkaz na záznamníku: "Hneď mi zavolajte, prosím. Hneď mi zavolajte. Ďakujem." Keď sa mu Williams ozval, lekár ho prosil, aby ihneď prišiel do Jacksonovho domu, pretože Michael mal podľa neho zlú reakciu. Až potom Murray volal záchranku.
Williams prišiel k Jacksonovi s ochrankárom Albertom Alvarezom a videl, ako Murray robí spevákovi masáž srdca.
Podľa obžaloby lekár kázal Alvarezovi, aby zobral vrece a začal doňho hádzať nádoby s liekmi
a infúzne vrece, ktoré viselo nad posteľou. Neskôr sa všetky tieto veci našli v Jacksonovom dome.

VIDEO SE MĚ BOUŽEL NEPODAŘILO STAHNOUT TAK JSEM SEM DALA ALESPON FOTKY


Obžaloba má za to, že Murray niekomu nariadil, aby v dome odstránil všetky dôkazy toho, že spevák bral viacero liekov, vrátane propofolu. Podľa nej lekár nesprávne sledoval Jacksonov stav, nevhodne poskytol masáž srdca a neinformoval záchranku, že mu dával propofol.
Prenajatý dom v Beverly Hills, v ktorom Michael Jackson žil krátko pred smrťou. Sanitka tam bola viac ako pol hodinu po tom, čo ho lekár našiel v bezvedomí.Prenajatý dom v Beverly Hills, v ktorom Michael Jackson žil krátko pred smrťou. Sanitka tam bola viac ako pol hodinu po tom, čo ho lekár našiel v bezvedomí.Autor: Profimedia
Prokuratúra má nahrávku telefonátu Conrada Murraya z tretieho dňa
po Jacksonovej smrti, kde sa priznal, že mu dal malú dávku propofolu a nechal ho osamote na 15 minút, pretože išiel na toaletu. "Keď som sa vrátil k jeho posteli, zažil som šok, pretože on nedýchal," hovorí v nahrávke Murray. Podľa obžaloby bol však lekár preč oveľa dlhšie.

Štátny žalobca David Walgren tvrdí, že Conrad Murray zanedbal zdravotný stav Michaela Jacksona, nesprávne poskytol masáž srdca a nepovedal zdravotníkom zo záchranky, že spevák bral propofol.Štátny žalobca David Walgren tvrdí, že Conrad Murray zanedbal zdravotný stav Michaela Jacksona, nesprávne poskytol masáž srdca a nepovedal zdravotníkom zo záchranky, že spevák bral propofol.Autor: Profimedia
Záchranka bola v dome Michaela Jacksona o 12:30. Zdravotníci sa ho snažili oživiť 42 minút a nakoniec ho zobrali do Reaganovej univerzitnej nemocnice v Los Angeles. Tam ho doviezli o 13:14, kde ho lekári oživovali viac ako hodinu
. O 14:26 Michaela Jacksona vyhlásili za mŕtveho.

Obhajoba: Jackson sa zabil sám
Obhajoba Conrada Murreya má vlastnú verziu toho, čo sa dialo v dome Michaela Jacksona. Podľa právnika Eda Chernoffa Kráľ popu bral propofol dlho predtým, než si najal Murraya a lekár sa ho snažil zbaviť závislosti od tohto lieku. Obhajoba tvrdí, že Jackson zomrel nie kvôli tomu, že ho lekár zle liečil, ale preto, že mu nedal liek, o ktorý spevák žiadal.
Conrad Murray (vpravo) je obvinený z neúmyselného zabitia Michaela Jacksona.Conrad Murray (vpravo) je obvinený z neúmyselného zabitia Michaela Jacksona.Autor: Profimedia
Podľa Chernoffa Jackson nevedel spať bez propofolu. Spevák ho bral aj počas koncertov a nazýval ho "moje mliečko". Murray mu vraj radšej sám dával propofol v kontrolovaných množstvách, pretože sa bál, že ak odmietne, Jackson si ho zoženie inde. Lekár sa ho snažil zbaviť závislosti a v deň spevákovej smrti mu odmietol dať požadovanú dávku. Jackson si však dal 8,2 mg lorazepamu a dorazil sa dávkou propofolu, keď Murray bol mimo izby. "Spôsobilo to búrku v jeho tele a okamžite ho zabilo," povedal Chernoff.
Liek propofol, ktorý zabil Michaela Jacksona.Propofol (Diprivan) je krátko pôsobiace vnútrožilové anestetikum vhodné na úvod do celkovej anestézie a pre udržovanie celkovej anestézie. Diprivan môže byť taktiež použitý ako sedatívum u dospelých umelo ventilovaných pacientov v resuscitačnej a intenzívnej starostlivosti, ako aj pri chirurgických a dagnostických výkonoch. Propofol je anestetikum s rýchlym nástupom účinku v priemere za 30 sekúnd. Prebúdzanie sa z anestézie je obyčajne rýchle.

PS : DOUFAM ŽE NEVADÍ ŽE JE TENTO ČLANEK VE SLOVENŠTINĚ JEHO ZDROJEM JE ČAS.SK, KDE TAKÉ MUŽETE VIDĚT VIDEO KTERÉ MĚ NEŠLO STAHNOUD NA BLOG.

ŠOKUJÍCÍ FOTA U SOUDU , MURRAY V SLZACH

28. září 2011 v 18:15 MJ - články
V úterý se začal v Los Angeles soudní proces s Conradem Murrayem, který čelí obvinění z neumyslného zabití zpěvaka Michaela Jacksona.

Záber, ktorý svet nevidel - mŕtvy Michael Jackson v deň svojej smrti. Premietla ho obžaloba v rámci úvodu súdneho procesu s lekárom známeho speváka.

Zaběr který svět neviděl - Mrtvý Michael Jackson v den své smrti. Promítla ho obžaloba v úvodu soudního procesu z lékařem zpěváka.


Soudu se zučastnila i Jacksonova rodina sestra Janet, matka Katherine a otec Joe Jackson. Před soudní budovou stali fanoušci Michaela Jacksona o podporovali proce a byli tam i tací kteří podporovaly Conrada Murrayeho.
Murray se činu dopustil když popvé hvězdě podal smrtící davku anestetik propofol. Hrozí mu až 4 roky vězení za neumyslné zabití, Murray se však cítí nevinen a tvrdí že Michael Jackson o davku propofolu sam požadal aby mohl spat. Obhajoba se bude snažit soud přesvětčit, že si za svou smrt zpěvák může sam a nedalo se mu pomoct i když se o to pokoušel. Michael Jackson zemřel tak rychle že ani neměl čas zavřít oči, řekl Murrayeuv obhajce Ed Chernoff.Obhajoba uvedla že Murrayovy činy vedli k smrti Michaela Jacksona.
Michael Jackson doslova vložil svůj život do ruk Conrada Murraye. Tato důvěra ho ovšem stala život řekl obhajce Walgren ve více jak hodinovém hovoru. Lékař objednaval další a další lahvičky propofolu i když věděl že zpěvákův zdravotní stav není dobrý.
Ožaloba to doložila nahrávkou z 10. května 2009 na které umělec evidentně mluví o koncertní šnuře příliž malo srozumitelným hlasem.

Michael :'' Když budou lidé odchazet z mojí show, když budou odchazet s mojí show''
Murray dořekl :''Musejí si říct že ve svém životě nic takového neviděly ''

Murray ignoroval stav svého pacienta a i nadale mu podával propofol.


Obhajce Chernoff řekl že si Michael vzal léky i v rozporu s tím co mu doporučil Murray. Podle něho si vzal Michael Jackson 8 tablet lorazepanu a potom i dávku propofolu. V těle si tak vyvolal bouřku která způsobyla jeho smrt. Lékař už nemohl nic dělat. Jackson si svoji smrt zavinil sam dodal Chernoff.
Podle Murraye se Jackson obaval neuspěchu s Turné které mu způsobylo nezpavost.

Jackson kvůli svým problémům nebral běžné léky na spaní ale silné které mu předepisovaly lékaři. Jeden ze svědků obhajoby David Adams tvrdí že Michael bral propofol v takovém množství, že ho nazíval mlékem.


Obžaloba tvrdí, že Murray vůbec neměl Jacksonovy podat tak velkou davku propofolu, která ho nakonec zabila. Uvedla také že lékař příliž pozdě zavolal zachranou službu. A že Murray v den Jacksonové smrti 11 minut telefonoval se servírkou kterou poznal v baru. Rozhovor ukončil až poté co zjistil že zpěvák nedýchá.
Obhajoba se ted podle Chernoffa bude snažit ukazat Jak se Jackson dostal do stavu, v které potřeboval propofol a co se stalo, když s ním v osudný den Murray nebyl. Lekař podle obhajoby chtěl pomoct Michaelu Jacksonovy protože ho bral jako přítele, Murray si při těchto slovech utíral slzy s oči.
O jeho vině rozhodně 12 členů poroty 7 mužů a 5 žen. Soudní proces bude trvat 4-6 týdnů.

ŽIJÍCÍ CELEBRITY NA POŠTOVNÍCH ZNAMKACH

28. září 2011 v 17:11 MJ - články
Dosud se na amerických známkách mohli objevit lidé až pět let po smrti. Celebrity mají pomoci poště z finanční krize. Lidé mohou navrhovat nové známky také na Facebooku. Mezi žádanými jsou například Bill Clinton, Steven Spielberg nebo přede dvěma lety zesnulý Michael Jackson.

Na amerických poštovních známkách se poprvé budou moct objevit žijící lidé. V pondělí to oznámili představitelé americké pošty, kteří zároveň vyzvali veřejnost, aby navrhla první kandidáty pro zobrazení na známkách.
Pošta původně vyžadovala, aby se na známkách neobjevovali lidé, kteří nejsou alespoň deset let po smrti. V roce 2007 toto pravidlo zmírnila na pět let od úmrtí dotyčné osoby. Jedinou výjimku podle agentury AP tvořili bývalí prezidenti USA, známky s jejich podobiznami pošta tradičně vydávala rok po jejich smrti.
reklama
"Tato změna nám umožní ocenit jednotlivce za to, co dosáhli, ještě když jsou naživu, takže si budou moct užít toto ocenění," uvedl ředitel americké pošty Patrick Donahoe. Na známky se podle něj dostanou oceňovaní američtí hudebníci, sportovní hvězdy, spisovatelé, umělci a další celostátně známé osobnosti.
Pošta také vyzvala veřejnost, aby předložila návrhy osobností pro zobrazení na známkách. Návrhy lze posílat pomocí sociálních sítí Facebook a Twitter, ale i klasickou poštou.
Na Facebooku se mezi prvními návrhy objevuje bývalý prezident Bill Clinton, současný prezident Barack Obama, zpěvák Bruce Springsteen, moderátorka Oprah Winfrey či režisér Steven Spielberg. Známky se tak celkem jistě rychleji dočká v roce 2009 zesnulý zpěvák Michael Jackson či životem stále kypící zpěvačka Lady Gaga.
Rozhodnutí nechat živé pózovat na známkách kritizuje jen malá část diskutujících, někteří tvrdí, že by to neměli být žijící politici, protože by to příliš rozdělovalo společnost.
Americká pošta se v poslední době potýká s vážnými finančními problémy. Zobrazení žijících osob na známkách by mohlo oživit zájem o sbírání známek, a tím také zvýšit příjmy pošty. Podle AP totiž u filatelistů skončí větší část vydaných známek, než se použije pro označení poštovních zásilek.


MURRAY U SOUDU

28. září 2011 v 16:39 MJ - články
Zahajovacími řečmi obžaloby a obhajoby začal dlouho očekávaný proces s lékařem Conradem Murraym obviněným z neúmyslného zabití zpěváka Michaela Jacksona. Na místě je rodina krále popu, například jeho sestra Janet, matka Katherine či otec Joe. Na počátku slyšení ukázal Murrayův žalobce fotografii mrtvého zpěváka ležícího na nemocničním lůžku.
Murray se činu podle vyšetřovatelů dopustil, když podal 25. června 2009 popové hvězdě smrtelnou dávku anestetika propofol. Hrozí mu za to až čtyři roky vězení. Lékař se ale necítí vinen. Zdůraznil, že Michael si lék sám vyžádal jako prostředek na spaní. Obhajoba se bude snažit soud přesvědčit, že si zpěvák za svou smrt mohl sám. "Zemřel tak rychle, že ani neměl čas zavřít oči," řekl v úterý Murrayho obhájce Ed Chernoff.


Obžaloba v úterý ale uvedla, že Murrayho činy, zanedbání a nekompetentní kroky přímo vedly k Jacksonově smrti. "Michael Jackson doslova vložil svůj život do rukou Conrada Murrayho. Tato nemístná důvěra jej stála život," řekla hlavní žalobce David Walgren během více než hodinového proslovu. Lékař podle něj objednával další a další dodávky propofolu, i když věděl, že fyzický a psychický stav jeho pacienta není dobrý.
Obžaloba to doložila nahrávkou z 10. května 2009, na níž umělec evidentně mluví pod vlivem neznámých látek o připravované koncertní šňůře. "Musíme být fenomenální," říká na ní Jackson zastřeným, přerývaným a místy málo srozumitelným hlasem. "Když lidé po té show budou odcházet, když budou odcházet po mé show, musejí si říkat, že nic takového ve svém životě neviděli," dodal. Murray, který si telefonát nahrál, podle obžaloby ignoroval zjevné potíže svého pacienta a nepřestal mu podávat propofol.
Obhájce Chernoff v úterý ale řekl, že zpěvák si v osudný den vzal léky v rozporu s tím, co mu doporučil Murray. Podle něj si vzal osm tablet léku na nespavost lorazepamu a poté i propofol. "V těle si tak vytvořil dokonalou bouři, která ho zabila," uvedl. Lékař podle něj už nemohl nic dělat. "Michael Jackson si svou smrt zavinil sám," podotkl Chernoff.
Lékaře, který podle obžaloby opustil všechny principy medicínské péče, si umělec najal, když připravoval svůj comeback šňůrou koncertů, které měly začít v Londýně v červenci 2009. Jackson na turné This Is It přistoupil v době, kdy byl na pokraji finančního krachu. Podle Murrayho obhájců se obával neúspěchu a z toho pramenila i jeho nespavost. Jackson ale kvůli svým problémům nebral běžné léky a požadoval od doktorů silné anestetikum. Jeden ze svědků obhajoby, lékař David Adams, tvrdí, že zpěvák užíval propofol v tak velké míře, že už ho nazýval svým "mlékem". Obžaloba tvrdí, že Murray neměl Jacksonovi vůbec podat tak velkou dávku silného anestetika, která ho nakonec zabila. Uvedla také, že lékař zavolal příliš pozdě záchrannou službu. Podle vyšetřovatelů Murray v den Jacksonova úmrtí 11 minut telefonoval se servírkou, kterou znal z restaurace v Houstonu. Rozhovor údajně ukončil až poté, co zjistil, že zpěvák nedýchá.
Obhajoba se nyní podle Chernoffa bude snažit ukázat, jak se Jackson dostal do stavu, ve kterém potřeboval propofol, a co se dělo, když s ním Murray v osudný den nebyl. Lékař se podle obhajoby snažil pomoci zesnulému zpěvákovi, jenž byl prý i jeho přítelem, usínat bez propofolu. Murray si při těchto slovech v soudní síni otíral slzy.
O jeho vině nebo nevině rozhodne dvanáctičlenná porota, kterou tvoří sedm mužů a pět žen. Soudní líčení by mělo trvat čtyři až šest týdnů.
Zdroj: novinky.cz

VYPOVĚDI SVĚDKŮ - PAUL GONGAWARE A KENNY ORTEGA

28. září 2011 v 16:35 MJ - články

Po zahajovacích řečech přišel na řadu první svědek. Byl jím Kenny Ortega, kamarád a dlouholetý spolupracovník Michaela. Ortega spolupracoval s Michaelem na turné This is it jako jeho režisér a ředitel. Ortega vypověděl, že 19.6. 2009 dorazil Michael na zkoušku turné This is it a necítil se dobře. Do té doby na Michaelovi nepozoroval nic divného, ale v tento den pochopil, že se s Michaelem něco špatného děje. Michael mu připadal úplně zmatený, a mimo. Byl studený, a tak ho Ortega zabalil do deky, dal mu nějaké jídlo a poslal ho domů. Poté Ortega napsal email šéfovi AEG (firma, kt. financovala celou akci), Randymu Phillipsovi, že je Michael v moc špatném stavu a mělo by se to začít řešit. Den na to, 20.6., se všichni sešli v Michaelově domě - Ortega, Murray, Phllips a Michael. Murray řekl Ortegovi, že si má všímat vlastních věcí a nechat zdravotní stav Michaela na jeho doktorovi, tedy na něm. Ortega vypověděl: "Murray mi řekl, že bych měl přestat být amatérský doktor a psycholog a věnovat se svým režisérským věcem a nechat Michaelovo zdraví jemu." Další dva dny se Michael objevil u soudu opět v nejlepší kondici a nadšený z celého turné. Den před svou smrtí 25.6, měl tu nejlepší náladu.
Dalším svědkem byl Paul Gongaware, jeden ze šéfů společnosti AEG. Byl to právě Gongaware, který najal Murraye jako Michaelova osobního lékaře. Michael prý trval na Murraym, i když Gongaware navrhoval spíš britského doktora, když budou tak dlouho v Británii. Murray si řekl o 5 miliónů ročně. Gongaware mu vysvětlil, že tohle si dovolit nemůžou. Poté sám Michael navrhl platit Murrayovi 150tis. měsíčně. I to nechtěl Murray přijmout, ale přijal, když se dozvěděl, že nabídka přišla přímo od Michaela.
Vyšetřovatelé se snaží díky výpovědím svědků ukázat Murraye jako člověka, který jde tvrdě po penězích, a který si jasně uvědomoval, co můžou sedativa s jeho pacientem udělat.


PAUL GONGAWARE KENNY ORTEGA

ŽENĚ VYPADLO Z OKNA HOTELU DÍTĚ INSPIROVALA SE U MICHAELA JACKSONA ?

27. září 2011 v 19:18 MJ - články
Ženě vypadlo z okna jednoho hotelu dítě stejně jako kdysi Michaelu Jacksonovi on však své dítě udržel ona ne .

Jedenařicetiletá žena, která byla ubytovaná v jednom americkém hotelu vystrčila svou 4-letou dceru z okna hotelového pokoje a držela ji jen za ruce, aby ji ukázala kolem jdoucím lidem. Spekuluje se že našla inspiraci u Michaela Jacksona, který v listopadu 2002 vystrčil svého nejmladšího syna z balkonu v Berlíně, aby ho ukázal svím fanouškum. Michaelovy se však podařilo syna zachytit.
Jedenatřicetileté ženě ne 4-letá holčička jí vyklouzla a spadla z prvního patra o výšce 6 metru na betonový chodník a byla na místě mrtvá. Poté žena nechala svoji dceru v hotelovém pokoji a jela do nemocnice pro pomoc že její holčičce není dobře. Pitva však prokázala praví duvod smrti její dcery.
Ženě ted hrozí vězení za vraždu její dcery, tuto událost vidělo 6 lidí.


SYN MICHAELA JACKSONA DOBROČINĚ DRAŽÍ TEXT SVÉHO OTCE V NĚMECKU

27. září 2011 v 18:20 Michaelovi děti - Prince Michael, Peris,Blanket

Americký zpěvák Michael Jackson.


Berlín - Čtrnáctiletý syn zemřelého amerického popového krále Michaela Jacksona odstartoval uplynulý víkend v Berlíně internetovou dražbu originálního listu s textem otcova hitu Bad z roku 1987. Výnos dražby, která potrvá do 10. listopadu, je určen ve prospěch fondu Bambi na podporu handicapovaných dětí.
Michael Jackson za svého života nadaci Bambi pomáhal. Bývalý idol mnoha mladých na celém světě zemřel před dvěma lety po předávkování uklidňujícími prostředky a narkotiky ve věku 50 let. Nejstarší syn Prince nyní v jeho charitativní činnosti pokračuje.
Kromě listu s textovými variantami pro píseň Bad bude do 10. listopadu, kdy budou udělovány ceny Bambi, draženy také pamětihodnosti od dalších celebrit, jako kravata rakouského zpěváka, herce a moderátora Petera Alexandera, kožená bunda teenagerovské hvězdy Justina Biebera nebo brankářská rukavice bývalého brankáře německého fotbalového výběru Jense Lehmanna.
Na berlínské slavnostní zahájení desátého ročníku dobročinné akce nadace Bambi, vzniklé z iniciativy časopisu Bunte, přišlo podle pořadatelů na 800 prominentů z médií, ekonomiky a kultury.

Autor: ČTK
www.ctk.cz

SMRT KRALE POPU : ZAVINIL JEHO SMRT LÉKAŘ ZNAME FAKTA

27. září 2011 v 18:15 MJ - články

JACKSONOVA SMRT: Lékař zvoral masáž srdce!
Jacksonův osobní lékař Conrad Murray čelí obvinění z neúmyslného zabití
11.08. 06:51 | tn.cz / Mediafax
Soud s Conradem Murrayem, osobním lékařem Michaela Jacksona obžalovaným ze zpěvákova neúmyslného zabití, začne 26. září v Los Angeles. Píše to ve čtvrtek agentura AFP.
Termín zahájení soudního procesu oznámil losangeleský soudce Michael Pastor s tím, že výběr poroty odstartuje už 8. září.

Proces byl už dvakrát odročen. Nejdříve měl začít 24. března, pak byl přeložen na 9. května. Naposledy soudce vyhověl žádosti Murrayho právních zástupců, kteří potřebovali více času na přípravu "s ohledem na nové svědky obžaloby".

ČTĚTE TAKÉ:

Conrad Murray čelí obvinění z neúmyslného zabití. Jacksona měl zabít podáním smrtelné dávky silného sedativa propofol, které mělo zpěvákovi pomoci usnout.

Podívejte se na to nejlepší z posledního rozloučení s MIchaelem Jacksonem:

Pobavilo vás video nebo článek na Nova.cz, chcete ho doporučit svým přátelům anebo se k němu po čase vrátit? Není nic jednoduššího než ho přidat jako odkaz na vaši komunitní síť.
Stránky jako je Blog.cz, Facebook, Delicious, Digg, Google nebo MySpace svým registrovaným uživatelům nabízejí jednoduché sdílení a uložení. Pod našim videem nebo článkem klikněte na ikonu vaší komunitní sítě, přidejte zprávu a vaši známí po celém světě budou o vás vědět víc.
Je to jednoduché a zdarma!


Murray byl u Jacksona zaměstnán, aby o něj pečoval během zkoušek na jeho turné. Zpěvák zemřel na předávkování sedativy 25. června 2009 ve věku 50 let.

Při lednovém předběžném slyšení vyšlo najevo, že Murray v osudný den otálel s přivoláním rychlé záchranné služby, snažil se zatajit, že Jacksonovi lék podal a nevěděl, jak zpěváka oživit.

ČTĚTE TAKÉ:

Jeho obhájci tvrdí, že se Jackson mohl zabít dodatečnou dávkou propofolu v okamžiku, kdy byl lékař mimo jeho pokoj.

Murrayho lékařská licence je pozastavena.