Listopad 2011

MJ A DĚTI

25. listopadu 2011 v 22:27 MJ - fotky

NĚKOLIK FOTEK S MJ

25. listopadu 2011 v 22:06 MJ - fotky


NOVÁ ALBA

25. listopadu 2011 v 21:59 MJ - články
Vánoční hody pokračují. Na světě je další vzpomínka na před dvěma lety zesnulého Michaela Jacksona pojmenovaná Immortal, vánoční pecky kanadského miláčka severoamerických dívek Justina Biebera, nové studiové album Kate Bush s přídomkem "zimní". Uzrál i čas pro třicetiletou vzpomínku na skupinu Nerez nebo tenora Jose Carrerase v jeho největších "hitech".
Nová alba 47. týden
Nová alba 47. týden
FOTO: NOVINKY/Ondřej Krynek
Tipy na vánoční dárky

Michael Jackson: Immortal

Nová alba
Před dvěma lety zesnulý zpěvák Michael Jackson je zatím evidentně nesmrtelný a z jeho odkazu bude nesporně žít ještě řada lidí v hudebním průmyslu. Immortal je hudební mozaika k novému představení kanadského Cirque du Soleil, které ponese název Michael Jackson The Immortal World Tour. Projekt připravoval hudební designer Kevin Antunes (dělal v minulosti například s Justinem Timberlakem, Rihannou nebo Madonnou). Strávil rok a několik měsíců ve studiu, aby tam svěžím a ve svém vidění hudby snad i tvůrčím přístupem uchopil více než sedmačtyřicet hitů z Jacksonova repertoáru a sestavil tak kompilaci, která umožní zaposlouchat se do hudby Krále popu ve zcela novém úhlu.
Přitom si kladl za cíl zachovat sílu legendárních písniček, včetně zpěvákova nezaměnitelného hlasu. V každém případě jde o bohapusté těžení ze slavného jména a slavných písniček.
Sony Music

Justin Bieber: Under The Mistletoe

Nová alba
Justin Bieber je rozpolcený. Momentálně čelí problému se svým údajným otcovstvím a současně se těší z úspěchu svého filmového dokumentu Never Say Never. Na světlo světa se nicméně konečně dostalo album Undert The Mistletoe, na kterém se populární sedmnáctiletý kanadský vokalista zhostil interpretace písniček nesoucích se ve vánočním duchu. Učinil to po svém, a tak vzniklo poměrně zajímavé dílko, ve kterém zpěvák přesvědčuje, že není jen objevem na několik měsíců, nýbrž hodlá svůj talent nadále prohlubovat, a to třeba i trochu nejistou cestou vánočních písniček.
Universal Music

Různí: Tante cose da veder

Nová alba
Tante cose da veder je album se stejnojmennou písní nazpívanou osmi různými zpěváky - Patrem Hapkou, Karlem Gottem, Jaromírem Nohavicou, Katarínou Knechtovou, Jiřím Suchým, Danem Bártou, Szidi Tobias a Anetou Langerovou. Tante cose da veder je finální skladba v lyrikálu Kudykam, který na českou divadelní scénu přivedli Michal Horáček, petr Hapka a Ondřej Brzobohatý.
Sony Music

Kate Bush: 50 Words For Snow

Nová alba
Britka Kate Bush už letos příznivce potěšila, když jim v květnu na albu Director's Cut nabídla vlastní předělané písně. Sedm nových skladeb, které se objevují na desce 50 Words Of Snow, natočila zároveň s nahrávkami pro Director's Cut. V oficiálním tiskovém prohlášení, které zveřejnila prostřednictvím internetu, o novince mluví jako o "zimní desce". Pětašedesát minut hudby se prý ideálně hodí k nadcházejícímu období. Tomu odpovídají také názvy jednotlivých skladeb - Snowflake, Lake Tahoe, Misty, Wildman, Snowed In At Wheeler Street, 50 Words For Snow či Among Angels…
EMI Music

Jose Carreras: Legenda

Nová alba
Již 10. prosince letošního roku vystoupí v pražské O2 Aréně legendární pěvec José Carreras. Při této příležitosti vychází v limitované edici výběr nejkrásnějších árií a písní, pod něž se v nahrávacím studiu či na pódiích svým hlasem podepsal. V neopakovatelném podání slavného tenora jsou na desce zachyceny skladby O sole mio, Nussun Dorma, Granada, La danza a další.
Universal Music

Věra Špinarová: Největší hity 1970 - 2010

Nová alba
Ostravská zpěvačka Věra Špinarová oslaví ve druhé polovině prosince své šedesáté narozeniny. V předstihu se proto na pulty dostává trojalbová kompilace s jejími nejslavnějšími písněmi. Ty dokumentují její tvorbu od počátku sedmdesátých let minulého století do současnosti a v mnoha skladbách odhalují skutečné umělecké důvody, proč je Špinarová tak ceněná a současně možná trochu přehlížená zpěvačka. Mezi písněmi zařazených na třech kolekcích jsou samozřejmě hity Bílá Jawa 250, Fernando, Meteor lásky, Valentino, Měj mě rád, To máme mládež (duet s Petrou Janů), Stůj a další.
Supraphon

Nerez: V Orlové a v Betlémě

Nová alba
Dvojalbum připomíná třicet let skupiny Nerez. Na prvním albu je unikátní záznam "mladé" skupiny z roku 1985. Magnetofonový pásek zaznamenal před mnoha a mnoha lety jedinečnou atmosféru koncertu kapely, která byla na vzestupu a hrála písně, jež už tehdy byly hity. Pásek byl pak dlouhou dobu uschován, až jej Zdeněk Vřešťál za pomoci Ravena oprášili a dali si mravenčí práci s vyčištěním záznamu, který ukrývala. Jako druhé album je do 2CD zařazeno trochu zapomenuté album Nerez v Betlémě z roku 1993. Obsahuje jednak veselé vesnické koledy, jednak liturgické texty, které zaranžoval Vítek Sázavský.
EMI Music

Daughtry: Break The Spell

Nová alba
Americká rocková formace Daughtry, v čele se zpěvákem a finalistou páté řady soutěže American Idol Chrisem Daughtrym, vydává své v pořadí třetí studiové album Break The Spell. Je na něm tucet nových skladeb, které napsal frontman kapely vždy s dalším členem (kytaristou Joshem Steelym nebo Brianem Craddockem a baskytaristou Joshem Paulem). Desku produkoval Howard Benson, se kterým Daughtry spolupracovali již na předchozích dvou albech. Kolekce se nese ve svižném rockovém duchu a je evidentní, že Daughtry mají silný melodický potenciál, což vysvětluje jejich velkou popularitu, které se za oceánem těší.
Sony Music

Il Divo: Wicked Game

Nová alba
Klasická crossoverová skupina Il Divo, která v roce 2004 úspěšně debutovala stejnojmenným albem, s nímž následně zaznamenala celosvětový úspěch, vydává nové studiové album Wicked Game. Jsou na něm kromě titulní skladby (původně od Chrise Isaaka) i předělávky dalších slavných písní. Například Crying od Roye Orbisona nebo muzikálová Don't Cry for Me Argentina. Album vychází jako standardní CD nebo v limitované edici s bonusovým 52 minutovým DVD Live In London.
Sony Music

David Garrett: Legacy

Nová alba
Legacy je očekávaný záznam houslového koncertu Davida Garretta. Sám virtuóz říká: "Beethovenův Houslový koncert je nejvyšší mistrovské dílo houslového repertoáru. Pro mě je to nejdojemnější houslový koncert, který byl kdy složen. Je to sen každého houslisty nahrát toto dílo jednou za život. Považuji za velkou čest, že jsem mohl hrát Beethovenův houslový koncert za doprovodu skvělého orchestru. Jedná se o splnění mého osobního cíle."
Universal Music

REVIVALOVÁ SHOW

25. listopadu 2011 v 21:56 MJ - články
Představení Forever King of Pop v březnu roku 2012 přijede do České republiky. V rámci celoevropského turné se zastaví v Praze, Brně, Plzni a Ostravě.
Michael Jackson ve videoklipu k písni Thriller.
Michael Jackson ve videoklipu k písni Thriller.
FOTO: Archiv, Právo

Turné:

ÚT 27.3.2012 PRAHA - TESLA ARÉNA
ČT 29.3.2012 BRNO - HALA VODOVA
PÁ 30.3.2012 PLZEŇ - HALA LOKOMOTIVA
SO 31.3.2012 OSTRAVA - HALA SAREZA

Tipy na vánoční dárky
úterý 22. listopadu 2011, 16:57
Hudební a taneční show se zaštiťuje jménem Jackson Family Foundation v čele s Josephem Jacksonem. Dvouapůlhodinové představení prý nabídne to nejlepší z 40leté kariéry popové legendy.
V programu účinkují hudebníci, gospelový sbor, tanečníci a kaskadéři, nechybí videoprojekce a kulisy. Fanoušci si zavzpomínají na hity včetně Billie Jean, Beat It, Thriller, Bad, ABC, I Want You Back, Black Or White, I Just Can´t Stop Loving You, Blood On The Dancefloor atd. Třešničkou na dortu má být pódiová prezentace videoklipů k hitům Thriller a Smooth Criminal.
Vstupenky na Forever King of Pop show v České republice lze zakoupit v předprodejních sítích www.ticketpro.cz, www.ticketportal.cz a www.ticket-art.cz.

NABITEK MICHAELA JACKSONA NA PRODEJ

25. listopadu 2011 v 21:52 MJ - články
- Do dražby sa po smrti Michaela Jacksona († 50) dostalo niekoľko jeho predmetov. Napríklad slávne rukavice, červené kožené sako či klobúky.
Vecí z Jacksonovho domu išli do dražby
Autor: isifa

Tentoraz sa chystá predaj
jeho nábytku. Na niektorých kúskoch sú dokonca odkazy od jeho detí či povzbudzujúce slová pre seba samého od Michaela.

Na tabuli sú odkazy od detí Ľúbim ocka so srdiečkami a Úsmev je zadarmo.
Na tabuli sú odkazy od detí Ľúbim ocka so srdiečkami a Úsmev je zadarmo.
Jednou z vecí, ktoré poputujú do dražby, je aj kuchynská tabuľa, na ktorej je niekoľkokrát napísané Ľúbim ocka či Úsmev je zadarmo
.Nápis zdobia aj dve srdiečka, ktoré Michaelovi darovali jeho deti Paris, Prince či Blanket.

Nápismi na zrkadle skrine sa chcel Michael motivovať pre turné This Is It.
Nápismi na zrkadle skrine sa chcel Michael motivovať pre turné This Is It.

MICHAEL JACKSON IMMORTAL

25. listopadu 2011 v 21:46 MJ - články
21. listopadu vyšlo ve spolupráci s The Estate of Michael Jackson nové album IMMORTAL. Jde o napjatě očekávanou hudební mozaiku k novému představení Cirque du Soleil, které ponese název Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour. Album IMMORTAL vyjde jako luxusní dvoudisková edice, ale i v běžném jednodiskovém vydání.

Projekt IMMORTAL připravoval uznávaný hudební designer Kevin Antunes (spolupráce například s Justinem Timberlakem, Rihannou nebo Madonnou). Kevin strávil více než rok ve studiu, aby svěžím a tvůrčím přístupem uchopil více než 40 největších hitů a sestavil tak kompilaci, která umožní posluchačům zaposlouchat se do hudby Michaela Jacksona ze zcela nového úhlu, ale zároveň zachová sílu legendárních písniček, včetně Michaelova charakteristického a nezaměnitelného hlasu. "Michaelovo dědictví coby největšího hudebníka a tanečníka naší doby inspiruje více než dokážeme popsat slovy. Od začátku bylo naprosto jasné, že Michaelův hlas a hudební cítění obecně bylo základním zdrojem kreativní energie, která celý projekt táhla kupředu. Jak ve studiu, tak na pódiu je Michaelův hlas naprosto jedinečný a v aranžích IMMORTAL je velmi výrazný. Projekt IMMORTAL byl vytvořen s láskou a respektem k Michaelově hudbě, rodině i milionům fanoušků po celém světě," říká Kevin Antunes. "Málokdo si při poslechu jeho hitů uvědomí rozsah jeho hlasu. Je dechberoucí."

Album IMMORTAL přináší jeho hudební odkaz ve formě přepracovaných verzí písniček, v jaké je jeho fanoušci dosud neslyšeli, a to vč. skladby "ABC" od Jackson 5 nebo sborů, které Michael nahrál pro "They Don't Really Care About Us."

OBHAJOBA A OBŽALOBA POSLALY SVÉ POŽADAVKY

25. listopadu 2011 v 21:43 MJ - články
Obžaloba ve středu zažádala soudce Pastora, aby udělil Conradu Murrayovi maximální možný trest, a to 4 roky za mřížemi. Obhajoba na druhou stranu žádá podmínečné propuštění. Obě žádosti byly podány v rámci nadcházejícího udělení trestu, které proběhne v úterý 29.listopadu.
Žalující právníci, David Walgren a Deborah Brazil, uvedli, že Murray neprokazuje žádné známky lítosti, či zpytování svědomí. Toto má dokázat i DVD, které zaslali soudci Pastorovi a je složeno z několika rozhovorů s Murrayem. Murray například řekl: ,,Necítím se vinen, protože jsem neudělal nic špatného.'' Murray v rozhovorech také několikrát obviňuje ostatní a hlavně samotného Michaela. Sama sebe Murray vidí jako oběť, která byla zrazena. Právníci také uvedli, že se Murray nechoval jako doktor, ale jako zaměstnanec Michaela Jacksona, což je naprosto nepřístupné a neprofesionální.
Obhajoba ve svém prohlášení cituje dopisy několika ex-pacientů doktora Murraye. Pacienti mluví o Murrayovi jako o obětavém člověku, který se nikdy nepřestane trestat za Jacksonovu smrt. Doktorovi právníci také trvají na tom, že vězení je zbytečné, jelikož Murray je ve svém vlastním vězení z pocitu viny.
Experti se shodují, že bude velmi překvapující, jestli se nakonec Murray octne za mřížemi, jelikož vězení v Californii jsou přeplněná. Ovšem je také možné, že by mohl být zavřený jenom na několik měsíců.
Obžaloba také požaduje, aby doktor uhradil dětem finanční odškodné za ztrátu jejich otce, ve výši 100 milionů dolarů.

EXKLUZIVNĚ SE PRODAVAJÍ REPLIKY MICHAELOVÝCH BUND

15. listopadu 2011 v 13:45 MJ - články
Fanúšikovia Michaela Jacksona si cez internetový obchod Amazon.com môžu zaobstarať kópie jeho legendárnych búnd známych z videoklipov k piesňam Thriller a Beat It. Keďže sú presnými replikami originálu od pôvodných dizajnérov, zodpovedá tomu aj ich cena, ktorá je 2 350 amerických dolárov (v prepočte približne 1 722 eur). Podpísali ich spevákovi bratia Jackie, Tito, Marlon a Jermain a je na nich vyšitá kópia podpisu Kráľa popu. Svojich strýkov prišiel pri podpisovaní podporiť aj syn nebohého speváka Prince Michael.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias, legendárny Michael Jackson, zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Prvotnou príčinou jeho úmrtia bola akútna intoxikácia anestetikami, no významne prispel aj účinok sedatív. Spevák zomrel v čase, keď sa pripravoval na sériu comebackových koncertov v Londýne. Šnúru This Is It mal odštartovať 13. júla 2009.


QUEEN VYDAVÁ DUETY FREDDIEHO MERCURYHO A MICHAELA JACKSONA

15. listopadu 2011 v 13:42 MJ - články
Legendárna skupina Queen vydá na budúci rok sériu duetov, ktoré naspieval jej zosnulý frontman Freddie Mercury s Michaelom Jacksonom. Gitarista Brian May prezradil, že im dediči Kráľa popu dali povolenie zverejniť piesne, na ktorých dvojica spolupracovala v osemdesiatych rokoch. "Michael chodieval na naše americké koncerty. On a Freddie sa stali tak blízkymi priateľmi, že spolu v Michaelovom dome nahrali niekoľko skladieb, ktoré ešte nikto nepočul," uviedol May pre denník Evening Standard. "Piesne budú pripravené na budúci rok. Už sme sa rozprávali s Jacksonovými dedičmi a budú radi," odpovedal na otázku, kedy duety uzrú svetlo sveta.

Skupina Queen nedávno ohlásila, že plánuje vydať nový album so starými demo nahrávkami, na ktorých sa podieľal ešte aj Mercury. Brian May potvrdil, že spolu s bubeníkom Rogerom Taylorom robia zo starých materiálov výber predtým nezverejnených skladieb na nadchádzajúce LP. Zatiaľ nie je známe, či budú duety s Jacksonom jeho súčasťou.
MESEREAU V ROZHOVORU PRO TELEVIZI ABC

15. listopadu 2011 v 13:34 rozhovory

Reverend Al Sharpton vyzpovídal Michaelova právníka z roku 2005, kdy čelil obviněním ze zneužívání dětí. Mesereau znovu a znovu očišťuje Michaelovo jméno a i tentokrát urovnal několik spekulací ohledně Michaela a jeho údajné závislosti na lécích.
',Michael se vždy choval velmi skromně a hlavně to byl příjemný a neskutečně hodný člověk. Víte, krátce než soud začal, byla moje sestra diagnostikována s rakovinou na plicích a na mozku. Musela na operaci a v nemocnici jí odstranili tumor, který se jí utvořil na mozku. Když se pak vrátila ke svému domu, našla u dveří obrovský puget květin, který se ani nemohl vejít dveřmi. Ten puget byl samozřejmě od Michaela. Vždy se hodně staral o druhé. Já sám jsem měl v době soudu problémy se závratěmi. Michael byl velmi starostlivý a hodně se o mě zajímal. Na mém zdraví mu záleželo víc, než na jeho vlastním. Byl neskutečně štědrý a úžasný, ale hlavně bych chtěl říct následující. Po celou dobu soudu Michael jednal s naším týmem v naprostém pořádku a srozumitelně. Nikdy jsem ho nezažil mluvit pomaleji, nebo nesouvisle, nikdy také nedrmolil (jako na nahrávce ze soudu s Murrayem), ani když mi volal, například ve tři hodiny noci.
To, co Murray udělal, je neomluvitelné. Doktor má ze zákona povinnost etickou i morální Michaela chránit a to i před sebou samým! Pokud Michael vyžadoval Propofol, doktor Murray neměl být 'Yesman' (člověk, co pouze přikyvuje), ale měl Michaelovi říct: ,,Michaeli, Propofol je nebezpečné anestetikum, může tě to zabít. Pojďme společně najít nějakou fungující alternativu''. Pokud by toto Michael odmítnul, měl od něj neprodleně odejít. Jenomže Murray měl strach, že přijde o svou zlatou žílu, a proto je teď Michael Jackson, největší hvězda v historii, po smrti...
Co mě neustále rozčiluje, je to, že se od Michaelovy smrti v televizi často objevují celebrity a vychvalují se, jak byli Michaelovi blízcí. Jenomže v roce 2005, když jsme potřebovali tyto lidi, aby svědčili u soudu, že byl Michael slušný člověk, nám nezvedal telefon nikdo. Mculay Culkin a Chris Tucker na druhou stranu, k soudu přišli, i když jim jejich manažeři právě tohle zakazovali.''PRVNÍ SVĚDKYNĚ PROMLUVILA

15. listopadu 2011 v 13:31 MJ - články
Debbie Franklin, 48letá matka z Temple City, Kalifornie, promluvila o tom, jak se porota dohodla na verdiktu. Debbie tvrdí, že se porota dohodla na verdiktu už během prvního dne v pátek, ale vzali si čas na rozmyšlenou přes víkend. Věří, že nebýt Murraye, Michael by tu byl stále s námi. "V pátek to bylo stresující, protože všichni mluvili, dokonce jsme po sobě křičeli. Pak jsme si museli stanovit pravidla, že nikdo nebude mluvit, pokud mluví někdo jiný. V pondělí jsme přišli a bylo to jasné."DALŠÍ UDALOSTI PO VERDIKTU

9. listopadu 2011 v 10:12 MJ - články
Conrad Murray byl v poutech odveden do vězeňské vazby, kde počká do 29.11., kdy mu bude sdělen rozsudek. Předpokládá se, že mu bude uděleno tzv. monitorované domácí vězení, protože věznice jsou v Americe přeplněné. Soudce se také může rozhodnout, že bude Murray polovinu trestu ve vězení a polovinu v domácím vězení. Objevují se také názory, že nedostane celé 4 roky, protože právo v Kalifornii umožňuje soudcům zkrátit trest právě v případě, kdy jsou věznice přeplněné. Murray se není nachází v oddělení se zvýšenou ostrahou. Je to zejména proto, že po verdiktu se lidé někdy pokouší o sebevraždu. O všem rozhodne na konci měsíce soudce Pastor.
Bezprostředně po verdiktu rodiče Michaela zveřejnili prohlášení.
Čekali jsme na tento moment dlouho a v soudní síni jsme nemohli zadržet slzy radosti. Přestože nám nic nemůže vrátit syna, spravedlnost zvítězila. Nemůžeme se dočkat, až přijdeme domů a budeme tento den sdílet s jeho dětmi.
Prohlášení také zveřejnil John Branca a John McClain. (Estate)
My i Michael jsme vždy věřili, že soudní systém funguje, a před tu tragédii, která nás přivedla k tomuto soudu, sdílíme verdikt s porotou. Spravedlnosti bylo učiněno zadost. Michael nám moc chybí a jeho génius a hudba s námi budou navždy. On je ten "Největší bavič, který kdy žil".

POROTA ROZHODLA ŽE CONRAD MURRAY JE VINEN

8. listopadu 2011 v 22:12 MJ - články
Včera v 21:44BabyloveDiskuze (25)
Porota dospěla k verdiktu a shledala Conrada Murraye vinným z neúmyslného zabití Michaela Jacksona. Murray byl v poutech odveden do vězení, kde bude čekat na rozsudek soudce, který se dozví 29.11.

CIRQUE ZVEŘEJNIL MEGAMIX Z NOVÉHO ALBA IMMORTAL

8. listopadu 2011 v 22:08 MJ - články
Cirque du Soleil chystá 21.11. vydání soundtracku k jejich velkolepému turné 'Michael Jackson: The immortal world tour'. Album se jmenuje jednoduše - Michael Jackson Immortal (Michael Jackson - nesmrtelný). Poslechněte si tento úžasný megamix, který je složen z několika písní, které se na albu objeví. Nebude se jednat o extrémní remixy, ale lehce upravené písně v modernějším provedení. Líbí se vám tento mix? Dejte nám vědět v komentářích! Pokud byste měli o album po poslechu zájem, můžete si ho pořídit zde.

TRIBUTE CIRQUE SOLEIL

8. listopadu 2011 v 22:03 videa
1.11.2011, 8:18simonDiskuze (1)
Cirque du Soleil vzdává Michaelovi poctu nejenom skrze turné 'Michael Jackson: The Immortal World Tour', ale několika videi, kde se tančí na jeho písně ve style 'flashmob'. Podívejte se na nejnovější dvě videa, kde se tančí na 'They don't care about us'.

UDALOSTI U SOUDU DEN 20-21

8. listopadu 2011 v 21:56 MJ - články
V pátek povolala obhajoba svědka Paula Whita. Tento odborník na anestezii vypověděl, že je pravděpodobné, že si Michael Jackson sám podal další dávku Propofolu, když nebyl Murray v jeho pokoji. Pokud Murray vypovídal pravdu, toto je jediná možnost jak vysvětlit množství Propofolu, které měl Michael v krvi. "Bylo to někdy během 40minutového období, kdy Murray odvrátil pozornost, a kdy věřím, že pan Jackson měl příležitost podat si poslední smrtelnou dávku propofolu," řekl. White také naznačil, že Michael měl své vlastní zdroje, kde sehnat Propofol.

V pondělí začal křížový výslech David Walgren. Poznamenal, že Michael byl připojen na kapačku, měl močový katétr, byl pod vlivem Propofolu a v tomto stavu měl chodit po pokoji a připravit si injekci s dodatečným Propofolem. Je tedy více pravděpodobné, že to byl právě Murray, která Michaelovi dávku přidal.
White byl nucen připustit, že Murrayho péče o pacienta se skutečně liší od standardní péče a dodal, že on by nikdy nesouhlasil, aby byl propofol podán v ložnici pacienta. Přiznal, že mu bylo zaplaceno $11,000 za svou "práci" na případu. Výslech tohoto posledního svědka bude pokračovat dnes.